Луняк Євген

  Луняк Євген


     

     Адміністрація та колектив бібліотеки висловлюють слова щирої подяки Євгену Луняку за подаровану бібліотеці книгу  «Анна Руська - королева Франції в світлі історичних джерел».

     Луняк, Євген. Анна Руська - королева Франції в світлі історичних джерел / Є. Люняк. – К.; Ніжин: Лисенко М.М., 2010. – 96 с. 

     В монографії Євгена Луняка на підставі історичних джерел, в тому числі й тих, що раніше не використовувалися у вітчизняній історіографії, розкривається й аналізується життєвий шлях і діяльність королеви Анни, дочки великого київського князя Ярослава Мудрого, що правила у Франції в ХІ ст., наводяться документальні свідчення, які стосуються її біографії. Був зроблений ґрунтовний аналіз всього комплексу середньовічних свідчень про Анну Ярославну, що дозволило по новому переглянути її життєпис і спростувати низку історичних міфів, які накопичилися в історіографії стосовно цієї постаті. Важливим додатком є вміщення наприкінці книги латинських джерельних свідчень і їх перекладів українською, а також фрагментів з французьких історичних праць доби пізнього середньовіччя, використаних автором при написанні розвідки.

     Книга розрахована як на фахівців-істориків, так і на широке коло зацікавлених читачів, яким не байдужа історія України та Франції. 

     Бажаємо автору натхнення, нових збірок і сподіваємось на подальшу співпрацю!