Лиштва Надія

Лиштва Надія Юріївна


начальник Управління з питань охорони культурної спадщини

 Дніпровської міської ради


Щиро дякуємо за безкоштовно передані (30.01.2020 р.) примірники (50) нового путівника  в обмінний фонд бібліотеки.


Мета видання

Кочергін І. Дніпро історичний: наш старий Ринок: путівник.- Дніпро: Герда, 2019.- 96 с.

— популяризація історичної, архітектурної, культурної спадщини Дніпра.

У книжці розповідається про історію становлення, розвитку центральної частини міста, трансформацію площі ринку з XVIII століття до сьогодення.

   Межі площі, про яку йдеться у путівнику, — історія сучасних вулиць: Центральної, Липинського, Грушевського, Короленка, Мономаха, Троїцького майдану і проспекту Д. Яворницького по центру з площею Героїв Майдану. Цей великий квадрат облямовував стару торговельну площу. Це було важливе перехрестя кількох шляхів. Крім торгових рядів, тут були розташовані церква, адміністративні установи, навчальні заклади, прибуткові будинки.

   Створювали путівник 10 авторів-фахівців.

Видання має три розділи: історія, етапи забудови та прогулянки містом. Для зручності зображено схему маршруту старим ринком, тобто можна його самостійно пройти.

   Презентуючи путівник в бібліотеці, доктор історичних наук, голова правління обласної організації НСКУ Ігор Кочергін, який працював над зведенням матеріалу, зазначив: «Це видання дає значний поштовх для розвитку краєзнавства нашого міста і його іміджу загалом. На жаль, більшість городян не знають історію міста, хоча щодня ходять вулицями, заходять у будинки. Тому одне із головних завдань цієї книжки — донести до дніпрян і туристів інформацію про найпривабливіші об’єкти».

    Книжка допоможе читачам відкрити для себе місто Дніпро наново. Побачити, яким воно було у різні часи,а також що передувало створенню його обличчя.