Національна асоціація дослідників

Національна асоціація дослідників 
Голодомору-геноциду українців
.


Їх тисячі вмістились на сторінці,
Й десятки в «Книзі пам'яті» томів.
А вся вина лиш в тім, що українці,
За це живцем їх ворог в пекло звів.

 

Днями в бібліотеку від Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців, у рамках освітньо-патріотичного проекту «Боротьба за свідомість», безоплатно передано унікальну колекцію книг. Вона включає 12 видань, що охоплюють різні хронологічні періоди історії. Ми отримали цікаві книги з історії України, зокрема – з тематики Голодомору 1932-1933 років, російсько-української гібридної війни, історичні дослідження про життя тих людей, які творили нашу історію.


З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ № 1 (38) 2012 р. / Харків: Права людини, 2013. – 352 с. (Науковий і документальний журнал).

Український науковий історичний журнал, що був заснований у 1994 р. Ініціатива створення належала Головній редакційній колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією». На той час ідею заснування подібного видання підтримали Інститут історії України НАН України, Служба безпеки України, Державний комітет архівів України, Всеукраїнська спілка краєзнавців. Із 2018 р. засновником журналу є Інститут історії України НАН України.

Метою видання є висвітлення маловідомих сторінок історії України, дослідження проблем державного терору радянської доби, публікація документів з архівів спецслужб. У центрі уваги видання – людські долі у контексті тоталітарної доби. Висвітлення життєвого шляху тієї або іншої особи редколегія та автори часопису намагаються здійснювати шляхом верифікації специфічних матеріалів держбезпеки за «цивільними» джерелами з центральних та обласних державних архівів, друкованими виданнями, доступ до яких був обмежений у радянський час, особистим листуванням тощо.


Володимир Сергійчук. Українські державники: Всеволод Петрів. – К.: ПП Сергійчук М. І., 2008. – 296 с.

Книга присвячена життю і діяльності видатного українського воєначальника й авторитетного дослідника Історії Збройних Сил України генерал-хорунжого Армії УНР Всеволода Петріва – скандинава за походженням, котрий став справжнім патріотом нашого народу.



«Чорні дошки» України. Чернігівська область / Збірник документів і матеріалів. – Київ: Видавництво Марка Мельника (ФОП Мельник М. Ю.), 2021. – 944 с.

Збірник документів і матеріалів «Чорні дошки» України. Чернігівська область» містить систематизований комплекс архівних документів, матеріалів періодичної преси перелік об’єктів та суб’єктів, занесених до «чорного списку» та опублікованих джерел, що дозволяють глибше дослідити процес запровадження і використання режиму «чорної дошки» як одного з інструментів репресивного механізму Голодомору-геноциду, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом проти українського народу.


Український табір в ДП в Авґсбурзі. Спомини. Документи. Світлини. – Вишгород: ПП Сергійчук М. І., 2020. – 402 с.

У книзі простежується історія українського табору переміщених осіб «Сомме Касерне» в західнонімецькому місті Авсгбурзі у повоєнні роки. Друкуються спомини колишніх мешканців, які розповідають про створення цього осередку українського життя на чужині, організацію різних заходів щодо збереження національної ідентичності в умовах політичної невизначеності. Розрахована на тих, хто цікавиться історією України, української повоєнної політичної еміграції.


Володимир Сергійчук. Симон Петлюра і єврейство. Вид. 2-е, доповнене. – К.: ПП Сергійчук М. І., 2006. – 152 с.

Тривалий час нашого уярмлення чужинцями ми не мали можливості обстоювати перед світом свою правду. Користуючись нашою бездержавністю, за нас писали нашу історію, діяльність провідників національно-визвольної боротьби за незалежність України оцінювали її вороги. Зокрема, й досі противники української державності продовжують знеславлювати одного з найбільших державників нашого народу – Голову Директорії та Головного Отамана військ УНР Симона Петлюру, звинувачуючи його в єврейських погромах у 1919–1920 роках. На основі великої кількості невідомих досі архівних матеріалів автор відкидає ці наклепи, стверджуючи документально, що Симон Петлюра був насправді захисником єврейства у важкі для нього часи.


Від УНР до ОУН: український рух на Донеччині 1917-1959 років: Т. ІІ. / Упорядник Добровольський О. Б. – Львів, Левада. – 392 с.

Збірник містить нарис-огляд, документи з історії діяльності підпілля Організації Українських Націоналістів, Товариства «Просвіта» та інших організації на Донеччині, ілюстрації. Документи, які представлені у книзі, охоплюють період від часів Української революції до 1959 року. Збірник розрахований на дослідників історії Визвольного руху, краєзнавців, членів та симпатиків українських патріотичних та націоналістичних організацій та рухів, військових, членів добровольчих загонів, що з 2014 року відстоюють незалежність України на Донбасі, викладачів історії України.


Стасюк О. О. Становлення, формування, діяльність тоталітарної інституції уповноважених в УСРР в роки Голодомору-геноциду: монографія. Переяслів, (Київ. Обл.): Домбровська Я. М., 2021. – 356 с.

Монографія розкриває процес становлення та функціонування інституту уповноважених на основі аналізу історичного матеріалу.

Ототожнення структурної інституції "інститут уповноважених" з організаторами Голодомору-геноциду набуває в монографії нового бачення соціальної стратифікації радянського суспільства. Комуністичний тоталітарний режим, застосовуючи хлібозаготівлі як головний інструмент геноциду, здійснював його через функціональний інститут уповноважених. Карально-репресивні методи хлібозаготівель, насаджувані уповноваженими в українських селах і районах, розкривають суть геноциду українців.


Аскольд Лозинський. Моє бачення. – В.: ПП Сергійчук М. І., 2015. – 268 с.

У книзі відомого громадського діяча Аскольда Лозинського зібрані його відгуки на гарячі політичні події протягом останніх трьох років - від Революції гідності до сьогодення. Розрахована на масового читача.


Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо: матеріали Міжнар. Форуму (м. Київ, 7 верес. 2021 р.). Пам’яті жертв Голодомору-геноциду українців 1932-1933 рр., до 100-х роковин мас. штуч. голоду 1921-1923 рр., 75-х роковин мас. штуч. голоду 1946-1947 рр. / Верхов. Рада України (та ін.); редкол.: О. Стасюк, В. Сергійчук, В. Малько. – Харків: Право, 2021. – 240 с.

Мета книги – вшанувати пам’ять українців, знищених у ХХ столітті, актуалізувати обговорення в українському суспільстві та міжнародній спільноті теми Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 років, 1946–1947 років; об’єднати суспільство задля поширення правди про злочини, вчинені комуністичним тоталітарним режимом.


Геноцид української нації 1932-1933/2022: свідчення / упоряд.: Олеся Стасюк; (вступ. слово: С. Глузман; передм. О. Стасюк); Нац. акад. прав. наук України; Міжнар. асоц. дослідників Голодомору-геноциду; Нац. асоц. дослідників Голодомору-геноциду українців; Фундація Укр. Голодомору-геноциду (США). – Вид. 2-ге, допов. – Київ; Харків: Право, 2023. – 352 с.

У другому виданні наукового збірника друкуються укази та розпорядження Президентів України та закони України щодо вшанування пам’яті українців, знищених у роки Голодомору-геноциду, та засудження і заборони комуністичного тоталітарного режиму. Основу джерельної бази видання формує вибірка з матеріалів архівної кримінальної справи №475, яка складається із 331 тому та зберігається в архіві Київського апеляційного суду.


Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань / упоряд.: О. Петришин, М. Герасименко, О. Стасюк; Нац. акад. наук України (та ін.); вступ. слово: О. Петришин. – Вид. 2-ге, допов. – Київ; Харків: Право, 2022. – 664 с.

У збірнику вперше опубліковано свідчення очевидців Голодомору-геноциду 1932-1933 років, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом, з матеріалів кримінальної справи №475 (2009 р.); матеріалів кримінального впровадження №22019000000000309 (2019-2022 рр.) та свідчення очевидців геноциду українців, вчиненого путінським рашистським режимом у 2022 році. Також публікуються документи, що підтверджують злочини російських режимів проти української нації та Української держави.

Усі без винятку тоталітарні комуністичні режими, які панували в Центральній та Східній Європі в минулому столітті та які ще й досі залишаються при владі в деяких країнах світу, характеризуються численними порушеннями прав людини. Порушення мали різний характер залежно від культури, країни та історичного періоду. Це були індивідуальні та масові вбивства і страти, смерть у концентраційних таборах, голодомори, депортації, катування, примусова праця та інші форми масового фізичного терору, переслідування з етнічних або релігійних мотивів, порушення свободи совісті, думки й вираження поглядів, порушення свободи преси, а також відсутність політичного плюралізму.

Пам’ятаймо, що історична правда – це сьогодні наша найпотужніша сила, яка зможе зупинити російську інформаційну пропаганду та буде націлювати молоде покоління до роздумів та об’єктивного вивчення трагічних сторінок буття українського народу. Знання історії є однією з передумов запобігання подібним злочинам у майбутньому.