Дітковський Юрій

Дітковський Юрій Олександрович


директор магазина-складу «Книги»Адміністрація, колектив бібліотеки висловлюють  глибоку подяку за систематичну благодійну допомогу в придбанні книжок, за приєднання до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» та нові книжкові дарунки передані 10.10.2019 р. в обмінний фонд бібліотеки для подальшого розподілу їх в бібліотеки військових частин.

Це  літературно-художні, науково-популярні видання українських та зарубіжних авторів.

Нова збірка різних історій відомого українського письменника, мандрівника і популяризатора науки, автора, який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС – 2018» Макса Кідрука


Кідрук М. Заради майбутнього: оповідання /Макс Кідрук. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.-304 с.:іл.

вміщує десять оповідань. Більшість написано ще задовго до виходу книги, найдавніші- ще 2011-го, і лише три з десяти – «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» - опубліковано вперше. Решта були надруковані у різноманітних колективних збірках і журналах.

У збірці є все: містика, горор, техно, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді. Але зрештою хороша збірка оповідань якраз і має вражати своєю неоднаковістю, інакше це вже не збірка, а….

Просто перегорніть першу сторінку і почніть.

Перед нами – «легка» і «світла» проза


Дочинець М. Хліб і шоколад. Новели тонкого литва і холодної чеканки / Мирослав Дочинець.- Мукачево: Карпатська вежа, 2018.- 263 с.

Шевченківський лауреат Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений смак, відчуття форми, композиційної самодостатності творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні заново «Створюють» мужчин, у яких закохані, причому велика любов двох душ переслідує їх і в інших світах. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.Цей роман


Талан С. Ракурс: роман / Світлана Талан.- Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017.- 320 с.

неодноразової фіналістки всеукраїнського конкурсу «Коронація слова»,Золотий письменник України, один з найспішніших авторів за версією журналу «Фокус» про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії і втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини й непереборне бажання жити. Такі різні, але рівні перед війною герої намагаються випросити у долі ще трохи щасливого життя. Якщо не для себе, то для наступних поколінь…


У книжці


Аркас М. Історія України-Русі / Бібліотека історичного клубу «Холодний Яр».- К.:Історичний клуб «Холодний Яр»; Кам`янець-Подільський: «Медобори», 2013.- 464 с.-(Серія «Видатні українці».- Кн.2)

висвітлено всю історію українського народу до початку XX століття. Це репринтне перевидання 2-го видання «Історії України-Русі» Миколи Аркаса, яке вийшло у Кракові 1912 року.

Більшу частину накладу 2-го, краківського, видання було спалено російськими військами під час Першої світової війни,відтак воно стало бібліографічною рідкістю.


Російськомовна книжка


Пелевин В.О. Искусство легких касаний /Виктор Пелевин.- К.: Форс Украина, 2019.- 416 с.- (Единственный и неповторимый. Виктор Пелевин)

раз по раз дивує аудиторію, вражаючи її в саме серце несподіваними алюзіями, точними і яскравими формулюваннями, своєрідним, то витонченим, то грубуватим, гумором і обов'язковим бажанням знову звертатися до творчості письменника: неможливо з першого разу осягнути всі смисли, закладені в багатогранний сюжет.

І забути післясмак не можна.

У чому зв'язок між монстрами з даху Нотр-Дама, самобутнім містичним шляхом Росії і трансгендерними вбиральнями Північної Америки? Ми всього за крок від вирішення цієї болісної загадки! Детективне розслідування відомого російського історика і плейбоя К.П. Голгофського присвячено химерам і гаргуйлям - не просто прикрасам готичних соборів, а феноменам зовсім особливого роду. Їх використовували таємні товариства давнини. А що, якщо естафету підхопили спецслужби? Що, якщо античні боги живуть не тільки в серіалах з нашого домашнього торренту? Чи можна зустріти їх в реальному світі? Чи потрібні нам їхні послуги, а їм - наші? І нарешті, найбільш пекуче питання сучасності: «Столипін, куди ж мчиш ти? дай відповідь. Не дає відповіді...»

У книзі відповідь є, і досить докладна.


В топові списки бестселерів попав психологічний триллер


Уэйр Рут. Девушка из каюты №10: роман.- М.: Издательство АСТ, 2016.- 352 с.-(Психологический триллер).

Розкішний круїзний лайнер, що пливе до берегів Норвегії. Північне сяйво. Ідеальне подорож. Коли журналістці Ло Блеклок випадає шанс здійснити круїз, вона хапається за цю можливість, щоб написати відмінний огляд і піднятися по кар'єрних сходах. Але все йде не так, як вона запланувала ... Прокинувшись вночі, Ло чує дивний звук, ніби за борт викинули тіло. Вибігши на балкон, вона бачить кров на склі сусідній каюти № 10 і викликає охорону ... Але записи показують: ніхто не заходив в цю каюту, а всі пасажири на борту. Ло змушена визнати, що, можливо, помилилася - або виявилася в пастці на одному лайнері з вбивцею ...


В книжці найвідомішої німецькомовної авторки, лауреатки багатьох міжнародних премій


Функе Корнелія. Мисливці за привидами у полум’ї.-Х.: Вид-во «Ранок», 2017.- 144 с.:іл.

йтиметься мова про існування привидів, хоча звісно може хтось взагалі не вірить в існування їх насправді.

Густий дим піднімається над шикарним готелем «Приморська перлина»: злісні вогненні привиди загрожують відпочивальниками! Але мисливці за привидами вже на місці. Завдяки винахідливості Гедвіґи Сіктмини і розробленим нею антипривидним засобам експерти з жахів прориваються крізь задушливий дим. Але тут їх підстерігає нова небезпека...


Серед дарунків є інші цікаві книжки:


Інтелектуальний бестселер


Брэдбери Р.Лекарство от меланхолии. Сборник.- Каунас: Книга клуба, 2016.- 190 с.
РоманВильмонт Е. А я дура пятая!:роман / Екатерина Вильмонт.- М.: Издательство АСТ, 2016.- 320 с.


Трилогія ЕЛ.Джеймс «Пятьдесят оттенков»:Джеймс ЭЛ. Пятьдесят оттенков серого / ЭЛ.Джеймс.- М.: Эксмо, 2013.- 576 с. 


Джеймс ЭЛ. На пятьдесят оттенков темнее / ЭЛ.Джеймс.- М.: Эксмо, 2013.- 608 с.


 Джеймс ЭЛ. Пятьдесят оттенков свободы / ЭЛ.Джеймс.- М.: Эксмо, 2012.- 640 с.