Баняс Володимир

Баняс Володимир 


     

    

     Адміністрація та колектив бібліотеки щиро дякують Володимиру Банясу за подароване книжкове видання «КОПАНА (Association Football)».

Лаврівський, Володимир. КОПАНА (Association Football) / В. Лаврінськийи; [ідея перевид., заключ. слово, слов. застаріл. лексики: В. Баняс]. – Перевид. брошури 1900 р., Львів, друк. «Уділова». – К.: Арт Економі, 2019. – 24 с.: іл. – (Тіловправні гри).

    «Аматор та пропагатор» фізкультурного руху Володимир Лаврівський випустив у світ найперші книжки (брошури) українською мовою про два види спорту – теніс і футбол.

    КОПАНА (Association Football) – це перевидання першої відомої брошури українською мовою про футбол, яка побачила світ 119 років тому і збереглась у Львівській національній науковій бібліотеці ім. В.Стефаника в одному екземплярі. Одна з особливостей «Копаної» - специфічна спортивна термінологія, що фактично не набула розвитку навіть у Галичині. Так футбол «заговорив» українською. Не буде перебільшенням сказати, що таким чином велика гра у нас і зародилася.

     Це видання призначене для широкого кола фахівців та поціновувачів футболу.

     Маємо надію і на подальші дружні партнерські стосунки з шановним дарувальником!