Вільчинський, Олександр Казимирович. Неврахована жертва

Титульне фото: Вільчинський, Олександр Казимирович. Неврахована жертва
Вільчинський, Олександр Казимирович. Неврахована жертва [Текст]: детективні повісті / О. К. Вільчинський. – Тернопiль: Навчальна книга-Богдан, 2016. – 367 с.

Сьогодні у «Book Stories» твори майстра детективного жанру, письменника і журналіста, науковця та викладача Олександра Вільчинського. Журналістику та письменництво він порівнює з фотографією і живописом. Іноді пише паралельно декілька творів. Літературну справу починав у Львові, потім опинився в Одесі, де його раз і назавжди спіткала літературна муза. Саме тоді з`явилися роман «Маслини на десерт» і повість «День восьмий».

Він є автором концепції «Тернопільська альтернатива», ініціатором і упорядником книжкової серії «Український детектив» у видавництві «НК- Богдан».

Враженнями від детективних повістей «Неврахована жертва» і «Суто літературне вбивство» ділиться Станіслав Буравов.

«Зазвичай, я полюбляю читати романи відомих авторів світу або більш-менш відомі твори інших жанрів. Та цього разу вирішив відкрити для себе щось новеньке – детективні оповідання сучасного українського автора Олександра Вільчинського "Неврахована жертва" та "Суто літературне вбивство".

Читаючи ці твори, розумієш, що письменник зберіг головні правила: історія починається з дрібної та не завжди цікавої й обов'язкової загадки, а в процесі, оповідання розгортається таким чином, що претендує на глобальність. Проте, закони жанру дозволяють моделювати ситуацію, яка цілком може трапитись у житті кожної людини.

Особливої уваги заслуговує стиль написання, автор вміло використовує відточений гумор, сарказм та іронію, що робить текст цікавішим і приємнішим для читання. Крім того, твори містять багато цікавих фактів і прикладів, що робить їх не лише захоплюючими, але і пізнавальними.

Ця книга є доволі актуальною у світлі останніх змін в літературному світі, зокрема, у зв'язку зі зростанням популярності цифрової культури. Вона пропонує цікавий погляд на те, як література відображається у сучасному світі та як вона може змінюватися у майбутньому.

Загалом – це цікава, змістовна і дуже добре написана книга, яку рекомендую прочитати всім, хто цікавиться літературою та її роллю у сучасному світі».


27.02.2023