Толкін, Джон Роналд Руел. Гобіт, або Туди і звідти

Титульне фото: Толкін, Джон Роналд Руел. Гобіт, або Туди і звідти
Толкін, Джон Роналд Руел. Гобіт, або Туди і звідти [Текст] / Дж. Р. Р. Толкін; пер. з англ. О. О'Лір; літ. ред. Н. Федорак; конс.: Л. Рудницький, О. Фешовець. – 5-е вид. – Львів: Астролябія, 2017. - 384 с.

Сьогодні в «Book stories: з рук у руки» найулюбленіша історія багатьох поколінь.

Біографія автора схожа чи то на пригоду, чи то на казку. Можливо, на все одразу. Перш ніж стати письменником, він опанував багато наук і розвивав здібності. Мова про Джона Роналда Руела Толкіна

Передісторія появи на світ книги, про яку сьогодні піде мова, настільки ж сюжетна, як і сам твір. Появі Гобіта ми зобов'язані всемогутній випадковості та рідкісній уяві, якою так щиро ілюстровані сторінки творів «батька фентезі».

Своїми враженнями ділиться наш користувач Максим Желєзняк.

«Сьюзен Дагнел – редактор видавництва "Аллєн енд Ануін", почула розповідь своєї подруги – учениці професора Толкіна. Прочитавши машинописний текст, на свій страх і ризик, звернулася до Джона з пропозицією закінчити історію. Настільки талановитою та несподіванною, вона для неї виявилася. Отримавши закінчений сюжет, директор видавництва деякий час перебував в сумнівах і віддав рукопис на «рецензію» своєму десятирічному синові. Саме той вирішив – книзі бути. Так світ дізнався про пригоди чудового Більбо Беггінса та мудрого Гендальфа.

Тролі та дракон, ельфи та люди з Озерного міста, гонитви, битви, пошук скарбів і багато іншого. Політ дитячої мрії та добра, безпосередність і легкість, магія, ілюзія. Не було б Гобіта, не було б і культової трилогії "Володар перснів". Звичайно, ви не знайдете тут спецефектів режисера Пітера Джексона. Ця легка книга про добро і справжніх друзів, які можуть одного разу без запрошення забігти до тебе галасливим натовпом, порушити звичайний життєвий устрій і покликати в дорогу. Ця книга про наївно-казкові пригоди. Для того, щоб подарувати читачеві світло і затишок – під справжній англійський чай, зігрівшись біля каміну, під стукіт настінного годинника. Це – не фантастика, навіть не фентезі. Це – казка. Казка, яку зазвичай розповідатимуть на ніч. Сміливий крок – знову в уяві відчути себе підлітком. Історія життя, що дала, багатьом світ і подарувала нових улюблених героїв, які роблять наше життя прекрасним та сповненним.

Раджу усім. Але не забувайте: для того, щоб стати справжнім чарівником – потрібно вчитись».


03.03.2023