Мартін, Джордж. Вогонь і кров. За триста років до «Гри престолів»

Титульне фото: Мартін, Джордж. Вогонь і кров
Мартін, Джордж. Вогонь і кров. За триста років до «Гри престолів» (Історія Таргарієнів) [Текст] / Дж. Р. Р. Мартін; пер. з англ. Н. Тисовської. – Київ: КМ-БУКС, 2019. – 672 с.: іл.

«Американський Толкієн», сучасний письменник-фантаст, сценарист, продюсер і редактор, лауреат багатьох літературних премій. Окрім цього ще й магістр з журналістики. Підкорення Голлівуду – це теж про нього. Так само, як перекладені сімдесятьма мовами світу його твори. Здогадались? Так, сьогодні в рубриці СПЗЗ «Book stories: з рук у руки» враженнями від Джорджа Реймонда Річарда Мартіна та його роману «Вогонь і кров» ділиться неймовірно фахова людина, котра, до того ж, не припиняє постійно дивувати безліччю своїх захоплень і талантів. Мова про майстра виробничого навчання, викладачку Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, члена міського фотоклубу «Автор» та Національної спілки фотохудожників України, доброго друга бібліотеки – Лідію Лебідь.

«Мабуть немає такої людини, яка не чула б про серіал компанії HBO «Гра престолів». Одним він беззаперечно сподобався, інші вважають його чимось жахливим. Я ж належу до тих, хто після перегляду першої серії почав читати книгу. Сюжет і майстерність автора так мене причарували, що до виходу другого сезону я вже шукала п’яту книгу циклу «Пісня льоду і полум’я».

Серіал уже давно завершений, а от дві останні книги так і перебувають у роботі. І я дуже-дуже чекаю їх виходу! Думаю, мене зрозуміють читачі роману, а не глядачі серіалу. Книга дуже відрізняться від екранізації. В ній більше сюжетних ліній, більше подій, деталей, пристрастей… А як досконало прописані образи героїв! Кожен з них, навіть ті, хто з’являється на сторінках ненадовго, має історію та свої таємниці.
Книга за книгою спостерігаєш, як долі героїв сплітаються, як кожна дрібничка складається у мозаїку. І коли здається, що побачив картину в цілому, автор так повертає сюжет, що відчуваєш себе Джоном Сноу, який нічого не знає.
Але це стосується основної сюжетної лінії циклу. А є ще окремі романи та повісті. Книга «Вогонь і кров» належить до них. Читати її цікаво, але не звично для роману. Матеріал подано як переказ літописів. Кожна глава – це окреме оповідання, хоча і пов’язане з іншими. Проте, переживати з цього приводу не варто, Джордж Реймонд Річард Мартін – чудовий автор, і майстерний творець оповідань. Той, хто читав збірку «Башта з попелу», знає це напевне.
На сторінках книги «Вогонь і кров» ми не побачимо улюблених героїв, адже розповідь починається майже за 300 років до відомої нам «Гри престолів». Але тут є світ Вестеросу і Залізний трон. Зі сторінок роману стають зрозумілими традиції, повір’я, легенди та давні таємниці, а також амбіції лордів Великих Домів. А ще тут є дракони – страшні величезні чудовиська, яких змогли приручити обрані.
Це історія Дому Таргарієнів, історія об’єднання Сімох Королівств та історія їхніх правителів: мудрих і дурних, справедливих і жорстоких, величних і нікчемних.
А також – це ще один зі шматочків мозаїки «Пісні льоду і полум’я» від Джорджа Р.Р. Мартіна».

 
03.02.2023