Гофман, Ернест Теодор Амадей. Лускунчик і Мишачий король

Титульне фото: Гофман, Ернест Теодор Амадей. Лускунчик і Мишачий король

Гофман, Ернест Теодор Амадей. Лускунчик і Мишачий король [Текст]: казкова повість / Е. Т. А. Гофман; пер. з нім. Т. Гончарук; ред. Т. Стус; худож. Є. Г. Гапчинська. – Київ: Меджик букс, 2018. – 135 с.


Новий рік – це час новорічної магії та затишних казок, які зігрівають не гірше від гарячого шоколаду або пледа.

Сьогодні враженнями від безсмертної класики у нашій постійній рубриці ділиться Максим Волков. Завдяки фондам ДОУНБ він прочитав і водночас подивився «Лускунчик і мишачий король» Ернеста Гофмана. Так, ми не обмовилися, саме подивився.

«Давно хотів ознайомитись з книгами, що мають доповнену реальність, і ось нагода – Новий рік. Вирішив зробити собі невеличку пригоду. Перше, що мене вразило – це анімації, зроблені в 3D, а саме – Лускунчик, який оживає на сторінках книги з помітками зірки. Він реагує на телефон, повертається до камери та розмовляє з вами, тим самим руйнуючи четверту стіну між читачем і героєм. Нові емоції гарантовані на сто відсотків. Доповнена реальність не тільки доповнює історію, але й розкриває персонажів з іншого казкового боку.

Історія про Лускунчика і Мишачого короля сповнює різдвяним настроєм і надихає на сміливість. Вчить, яким не потрібно бути на прикладі злого та підступного короля.

Клара одержує від хрещеного, на перший погляд, не найцікавіший подарунок – Лускунчика у вигляді іграшкового солдатика. Через деякий час він несподівано ламається й засмучена Клара відкладає його подалі. Але, трапляється різдвяне диво – подарунок оживає та пропонує Кларі мандрівку дивовижним містами. Саме під час подорожі вони й зустрічають Мишачого короля, який починає їх переслідувати та всіляко намагається зіпсувати свято. Чому він так вчиняє? Звичайно, добра казка має на це відповідь.

Рекомендую усім ознайомитися з класикою в такому мультяшному форматі, який сповнить світлом скарбничку вашого новорічного настрою на увесь рік».  


13.01.2023