Знайди злочинця. Операція «Жовтий дракон»

Титульне фото: Знайди злочинця. Операція «Жовтий дракон»
Знайди злочинця. Операція «Жовтий дракон» [Текст]: збірка детективних історій / Ю. Пресс; пер. з нім. Р. Матієв. – Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2019. – 124 с.

Ви пробували колись пограти у детектива та віднайти справжнісінького злочинця? Наш користувач Іван Ланін – так. За допомогою фондів ДОУНБ він поринув у світ «читання інтерактивних книг».
Автор сьогоднішнього видання постійної рубрики СПЗЗ «Book stories: з рук у руки»  людина, увагою преси не розбещена. Інформації про нього доволі мало, й вона дуже схематична. Знаємо, що він уродженець Німеччини, закінчив Інститут графіки та ілюстрації в Гамбурзі. Працював волонтером у молодіжному видавництві та співпрацював з молодіжними журналами і рекламним агентством. Всі ці обставини зробили свою справу – незабаром він почав писати та малювати для дітей. До того ж його родовід: батько Юліана – Ганс Юрген Пресс є автором знаменитої книжки «Пригоди «Чорної руки»», тому не дивно, що й син згодом став створювати власні детективні загадки та картинки-головоломки. Поціновувачам він відомий як вільний художник графік і письменник.
«Якось брат взяв мене на роботу, щоб я на власні очі побачив скарби книжок. Я полюбляю пригодницьку літературу та вже потрохи замислююсь над тим, ким мені бути, тому й спитався у Богдана, є чи ні книга, яка може зробити мене детективом?
Він запропонував «Знайди злочинця. Операція "Жовтий дракон"» Юліана Пресса. Це збірка неймовірних історій про крадіжку коштовностей, підробку старовинної монети, викрадення скакуна, шпигунську змову. Інтерактивний формат видання запропонував, гортаючи сторінки, розкривати й злочини. Перше, що мене вразило – необхідність вмикати неабияку логіку, запам’ятовувати та зіставляти факти, а потім шукати докази на картинках-загадках. Й продовжувати гонитву за злочинцем сторінка за сторінкою.
Злочинця я відшукав. Покарання невідворотне.
Дуже вдячний братові за те, що він знайшов для мене саме таку книжку. А головне – вона має продовження. Отже, відтепер маю нове детективне захоплення. А в майбутньому, можливо, й фах».

27.01.2023