Билоус




Павліна Білоус народилася навесні 1992 року в с. Кисличувате Томаківського району  нашої  області. Після закінчення школи продовжила навчання у Київському національному університеті культури  і мистецтв (відокремлений підрозділ Запорізького факультету), здобувши спеціальність графічного дизайнера, фахівця з реклами. Саме тут і почалось її захоплення фотографією. Завдячуючи викладачеві Анатолію Пономаренко вперше дізналась про мистецтво колажу та його різновид – фотоколаж.
Довідка:
Колаж це – техніка створення картин або графічних творів шляхом застосування різних матеріалів (фотографій, квитків, тканини, вирізок з газет і кольорового паперу) або об’ємних предметів (дріт, дерево, мотузки, метали).  Колаж як окремий напрям був вперше використаний художниками кубистами та футуристами, які почали наклеювати на свої шедеври шматочки старих газет, фольги, обривків паперу і навіть фрагменти дерев'яних трісок.  Вважається, що, на відміну від картини, колаж несе більш смислове широке навантаження. Останні кілька років все більшою популярністю користуються плакати-колажі.

У 2016 році Павліна повернулась до рідного села і розпочала свою трудову діяльність у сфері культури. Спочатку художнім керівником, а незабаром директором сільського Будинку культури Томаківської територіальної громади. Відчувала, що не вистачає досвіду та вчасно допомогли курси з підвищення кваліфікації у Дніпропетровському коледжі культури і мистецтв за програмою для Директорів Будинків культури та завідуючих сільськими клубами.

За її безпосередньої участі сьогодні у Будинку успішно діють об’єднання за інтересами «Україночка», гурток художнього читання «Струмок» та створений нею  гурток декоративно-прикладного мистецтва «Домашня майстерня». День керівника закладу культури розписаний по годинах, бо підпорядкованих штатних одиниць аж три. Потрібно бути  менеджером і генератором ідей, сценаристом, виконавцем, популяризатором, бутафором і ще багато ким. А хочеться для односельців зробити цікавими свята, придумати креативні форми, створити комфортну атмосферу.
Після буденних навантажень, боротьби з перешкодами і  нерозумінням, нестачею коштів на проекти,  рятує улюблене хобі – фотоколажі. Про процес відтворення Павліна говорить із захватом: «Колаж надає унікальну можливість створювати нові оповідання на основі асоціацій, що народжуються з фрагментів, які, на перший погляд, нескладно впізнати. Одному побачене нагадає дитинство, іншому –  історичну постать,  і думки одразу ж перенесуть у часи минулого. Мені ж просто хочеться довести, що сприйняття світу можливе і на чуттєвому рівні». Вона вважає, що нічого складного в створенні колажів немає і займатись цим може кожен. Головне потрібно мати бажання відтворити щось красиве і незвичайне.
Вона постійно у творчому пошуку, експериментує з накладенням зображень,опановує прийоми і техніки комп’ютерної графіки.
У березні 2019 року відбулась її персональна виставка фотоколажів «А жінка в світ приходить для любові» у відділі документів з питань мистецтва обласної наукової бібліотеки, на якій демонструвалось 30 творчих робіт.

З експозицією познайомились більше ста мешканців міста. Відвідувачі відзначили оригінальність і позитивне налаштування робіт. Їх хочеться переглядати неодноразово і щоразу знаходити в них  нові об’єкти, образи і нові сюрпризи!