Неповторні Нідерланди: Волендам

Неповторні Нідерланди: Волендам


Справжнім відкриттям для мене, як для мандрівниці, стала невелика північно-західна європейська країна Нідерланди, яку ще неофіційно називають Голландією за назвою однієї з семи провінцій, до речі, це не дуже подобається місцевим жителям. Кожне з головних міст Нідерландів має свій власний характер, хоча всі вони розташовані дуже близько одне до одного. Не поступаються в цьому й маленькі міста та села. Кожне з них, хоч і має спільні риси, проте відзначається власним норовом та колоритом.
Не є виключенням з цього рибальське село Волендам – колишній рибний порт, –  перетворене на міжнародний туристичний атракціон-музей. Село відоме своїм рибним аукціоном, де постійно продаються тонни вугра та оселедця. У порту Волендама знаходиться безліч рибальських суден різних типів. У гавані, прямо з кораблів, можна купити рибу.
Велелюдна морська набережна, з осередком активного туристичного життя, безліччю сувенірних та сирних крамниць, кафе та готелів, затишні тихі вулиці, на яких ошатні будиночки місцевих жителів навіюють спокій та милують око. Кожна господа виділяється поміж інших маленькими деталями декору, а ще різнокольоровими вхідними дверима. Гуляючи селом з гідом, можна почути місцеву історію звідки взялася ця традиція фарбувати двері в різний колір. Наш гід нас запевняв, що рибалки у давнину, прийшовши з уловом у порт, йшли до місцевого бару, де трішки перебирали зі спиртним, а отже, щоб не помилитися дверима при повернені додому, орієнтувалися на колір двері. Чи правда це чи ні, але така версія теж має право на життя.
Цікава сама історія перетворення рибальського села на туристичний центр. В цьому значна заслуга Леендерта Спаандера, який 1881 року відкрив готель «Spaander» з номерами для художників. Приїжджі майстри надихалися місцевими краєвидами малювали дерев’яні будиночки і човни і вивозили «куточок Голландії» на своїх полотнах в якості безкоштовної реклами. Через декілька років після відкриття «готелю для художників», в Волендам почали навідуватися туристи, які хотіли побачити «справжню Голландію» своїми очима. Нерідко за проживання в готелі художники розплачувалися своїми роботами, в результаті, зараз там зібрана ціла колекція картин, які можна побачити відвідавши цей готель. «Spaander» пишається тим, що постояльцями готелю були члени королівських сімей, Огюст Ренуар, Елеонор Рузвельт, Елізабет Тейлор, Уолт Дісней, Кірк Дуглас, Мухаммед Алі та багато інших.
Але не однією рибою, картинами та морськими краєвидами багате село Волендам, як виявилося в селі, навіть, є власний футбольний клуб «Волендам».
Колорит Нідерландських міст і сіл надихає, запрошує знайомитися з цією різноманітною та різнобарвною країною та відвідувати її знову і знову.

Юлія Зюлева

 вчений секретар ДОУНБ

Джерела натхнення та інформації: Нідерланди. Волендам

Вознюк В. А. Відкриваю Нідерланди по-українськи. Дорожні есеї [Текст] / В. Вознюк. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2009. - 232 с.

Все про Нідерланди: туристичний путівник [Електронний ресурс].– Режим доступу: http://poizdka.net/382-golandiya.html

Королевские огни Бенилюкса. День четвертый. Волендам [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.travel-hystory.com/volendam.html