Гаага

Королівське місто біля моряГаага, що стоїть на неспокійних берегах Північного моря, вважається політичною столицею Нідерландів. Сьогодні тут розміщуються всі міністерства і відомства країни, парламент, резиденція королеви Беатрікс, іноземні посольства і понад ста п’ятидесяти міжнародних організацій. Можливо, тому у деяких туристів Гаага сприймається як серйозне місто, яке ще не втратило лиск королівського міста.
Інші асоціюють місто з престижним курортним районом Схевенінген, де  можна чудово відпочити, насолоджуючись морськими пейзажами та навіть засмагнути за умови, якщо пощастить з погодою.
Для мене Гаага це місто строгості та чарівності одночасно. Архітектура вразила  творчими пошуками, оригінальністю, новаторством. Поруч зі старовинним палацом Бінненхоф виросли хмарочоси, які якимось незбагненним чином органічно вписуються в загальну картину. Гуляючи затишним вуличками Гааги, згадуються картини Рембранта, Франса Халса, Яна Вермера та інших нідерландських художників.
Крім того, в місті багато цікавих культурних пам’яток, тож кожен знайде тут щось для себе. Особисто для мене відкриттям став музей «Madurodam». З моменту свого відкриття в 1952 році він став одним з найбільш знакових місць в Нідерландах. Музей входить до п’ятірки найбільш відвідуваних тематичних парків країни.
Це країна в мініатюрі, що являє собою модель в масштабі 1:25 та суцільно складається з голландських пам’яток, які знаходяться в різних точках країни. Уявіть, всі дерева в парку справжні – це спеціальні карликові види, висоту яких постійно тримають на рівні 60 см, активно їх підрізаючи. Крім будівель у містечку представлені мініатюрні моделі потягів, мостів, автомобілів, млинів. Навколо все  інтерактивне: поїзди їдуть по рейках, оркестр грає веселі мелодії, шанувальники футболу жваво вболівають за свою улюблену команду. Музей складається з більш ніж 700 моделей будинків, мостів, автомобілів і потягів, а по його вулицях розставлено близько 13 000 фігурок місцевих жителів.
Парк розділений на три частини: «Центр», «Водний світ» і «Острів інновацій». Майданчик «Центр» розповідає історію Нідерландів. У зоні «Водний світ» представлені порт Роттердама та голландські млини, а на «Острові інновацій» продемонстровані різні сучасні споруди, які надихають людей по всьому світу і по праву є гордістю Нідерландів.

Прогулюючись доріжками музею я дізналася скільки голів сиру я важу, спробувала загасити пожежу на баржі та покерувати дамбами. Рекомендую всім обов’язково підходити до інформаційних боксів зі спеціальним електронним табло і приклавши картку відвідувача, почути багато цікавого про історію Нідерландів, про правителів, про різні міста і музеї країни.
Архітектор музею Сібе Ян Баума після створення плану парку сказав: «Це буде маленьке місто з посмішкою» і справді парк залишив чудові спогади та посмішку на моєму обличчі!
Оксана Шевченко
заст. директора з внутрішньобібліотечної роботи ДОУНБ

Джерела натхнення та інформації:

Вознюк В. А. Відкриваю Нідерланди по-українськи. Дорожні есеї [Текст] / В. Вознюк. – Чернівці: Книги- ХХІ, 2009. – 232 с.

Камчатова А. В.  Нидерланды. Фландрия. Голландия XV-XIX века [Текст] : биографический словарь / А. В. Камчатова. – СПб. : Азбука-классика, 2008. – 528 с.

Все про Нідерланди: туристичний путівник [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://poizdka.net/382-golandiya.html

Madurodam — музей просто неба в Гаазі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.madurodam.nl/nl