Амстердам

Місто, що заслуговує відданості


Амстердам – місто унікальне і примудряється задовольнити туристів із будь-якими вподобаннями. Місто натхнення… Місто нових вражень… Плануючи подорож завжди намагаєшся якнайбільше побачити, відчути та знайти відповіді на безліч запитань. Опинившись з подругою на вуличках Амстердаму ми не розгубилися, бо у нас вже була цілком визначена мета.

Вдосталь помилувавшись численними каналами та отримавши справжнє естетичне задоволення від споглядання головного багатства Нідерландів — тюльпанів, ми вирушили у найбільшу бібліотеку в Європі. Публічна бібліотека Амстердама знаходиться у зручному як для мешканців, так і туристів місці: біля залізничного вокзалу, поруч цікавого музею НЕМО та музею Морської справи. Наперед хочу застерегти, що на шляху вас чекають не просто велика, а величезна кількість велосипедів, тож не ловіть гав і не заходьте на велодоріжки.

Ще здалеку ми побачили восьмиповерхову будівлю, яка вразила нас архітектурним рішенням та південною скляною стіною. Хоча бібліотека має давню історію, бо заснована у 1919 році, в сучасній будівлі вона працює з 2007 року. Екскурсію найважливішою пам'яткою нідерландської столиці ми почали з цокольного поверху, який був відведений дитячій літератури. Інтер'єр дитячого відділу нагадує сучасну казку: витіюваті сходи, вигадливі крісла химерних форм і пуфи для юних читачів. Саме тут малеча читає, грає в онлайн-ігри, займається домашнім завданням. Ми теж не стояли осторонь та знайшли собі затишне місце, де ознайомилися з яскравими книжками та іграшками.

Не менш захопливе видовище являють собою мультимедійні зали бібліотеки, які знаходяться на інших поверхах. Нас зачарував внутрішній простір приміщень бібліотеки, поряд зі штучним освітленням, в бібліотеці всюди був доступ природного світла, що надавало їй легкість і створило додатковий затишок і комфорт.


Щоб усамітнитися та  відчути себе справжніми  читачами-науковцями, ми скористалися спеціальною кабінкою, яка нагадувала нам космічний корабель. Погортали сторінки свіжої преси, взяли на згадку черговий випуск бібліотечної газети, були свідками  музичного флешмобу та  показу сучасної моди.

Дуже вразило, що в бібліотеці є ескалатор і театр. «Театр слова» розташований на  останньому поверсі будівлі та здатний вмістити до 270 осіб. З театрального лобі відкривається вид на всі поверхи бібліотеки, а обладнані спеціальними акустичними панелями театральні стіни дозволяють проводити тут не тільки театральні постановки та лекції, а навіть оркестрові концерти та танцювальні перфоманси.

Відпочити та обмінятися враженнями від побаченого ми вирішили у величезному ресторані самообслуговування V&D La Place. Відкрита південна тераса ресторану порадувала нас чудовим краєвидом на Амстердам.

Амстердам неймовірно красиве місто, яке з першого погляду зачаровує своїми пряничними різнокольоровими будиночками з великими вікнами та куди б ми не йшли, який би музей не відвідували, все одно ми поверталися в улюблену атмосферу бібліотеки, де відпочивали душею і тілом.

Раджу усім, хто готовий відчути вітер свободи відвідайте Нідерланди, країну, де життя ніколи не зупиняється і вирує з великим розмахом. 

Насолоджуйтеся, подорожуйте та радійте життю!

Оксана Шевченко

заст. директора з внутрішньобібліотечної роботи ДОУНБ


Джерела натхнення та інформації:

Амстердам. Музейная площадь. Каналы и фронтоны. Квартал красных фонарей. Коричневые кафе. Спей и Пейп [Текст] / В. Бакир и др.; ред.: А. Карельский и др. – М, 2011. – 220 с.

Бертон Джессі Мініатюрист [Текст] / Д. Бертон.- Х.,2019.- 416 с.

Konіng Hans Amsterdam [Text] / Н. Konіng. - Amsterdam : The Great Cіtіes : Tіme-Lіfe Books, 1977. – 200 p.

Пажак Фредерік Ван Гог. Іскріння [Текст] / Ф. Пажак ; пер. з фр. І. Рябчий. – К., 2018. – 264 с.

Макьюэн Иэн.  Амстердам: роман [Текст] / И. Макьюэн : пер. с англ. В. Голышева. – СПб., 2008. - 176 с.

Шорто Р. Амстердам. История самого свободного города в мире[Текст] / Шорто Р. – М.,2016.- 448 с.

Амстердамская публичная библиотека [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.oba.nl

Державний музей або Рейксмузей — нідерландський національний музей [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.rijksmuseum.nl