Кублик М.

Михайло Кублик і його «Сакральна Україна»


Він – шанований Художник на Батьківщині. Його ім’я нероздільно пов’язане з містом на Дніпрі, але давно відоме і за його межами. Його вважають майстром архітектурного й історичного живопису. Величезна кількість його картин присвячена зображенню вулиць і мальовничим куточкам рідного міста. Він є яскравим представником українського кубізму. Твори Майстра зберігаються в багатьох музеях України, в картинних галереях і приватних колекціях за кордоном.

18 січня 2023 року Михайлові Олексійовичу виповнюється 75 років. Він народився у Дніпропетровську/Дніпрі й із дитинства мав схильність до малювання. Закінчив художньо-графічне відділення педагогічного інституту ім. Герцена у Ленінграді (нині С.-Петербург). Певний час працював на Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті. Він член Національної спілки художників України, лауреат мистецької премії імені Ф. Решетникова. Починаючи з 1990 року, активно проводить персональні виставки в різних містах України, брав участь у численних обласних і всеукраїнських творчих виставках. (Більше читати про митця: https://www.dnipro.libr.dp.ua/Kublyk_Mykola__Kublyk_Mykhaylo)

Михайло Кублик – істинний патріот України, захоплений її красою, давньою історією, архітектурою. За багато років творчих подорожей він об’їздив майже усю країну. Художник зізнається, що бачив гарних місць стільки, що «життя не вистачить усе це відтворити». Тому поспішає закарбувати якомога більше цікавого і красивого, що оточує навколо і яке, на жаль, невпинно зникає під тиском нових часів.

Ще наприкінці 1990-х років художник розпочав роботу над серією живописних полотен під назвою «Сакральна Україна», де в характерній лише для нього манері яскраво, достовірно та барвисто зображено пам'ятники нашого минулого, собори і костели, замки та фортеці, дворики старовинних українських міст: Кам'янця-Подільського, Києва, Судака, Луцька, Одеси, Мукачева, Святогірська, Почаїва, Хотина, Білгорода-Дністровського та інших. Масштаби створеного вражають – до серії увійшло понад 300 картин! Роботи демонструвались під час різних виставок, а 2008 року вийшов альбом репродукцій під однойменною назвою.

Художник Михайло Кублик має активну громадянську позицію стосовно російського вторгнення до України. Ще 2015 року брав участь у створенні благодійного фонду «Сакральна Україна», спрямованого на збір коштів для реабілітації поранених бійців, які втратили кінцівки та потребують протезування. Майстер передав немало своїх робіт для благодійного розпродажу, кошти від якого перераховано до фонду.

У рік повномасштабного вторгнення Михайло Кублик намалював одну з найтрагічніших робіт у своїй творчій біографії – знищення авіабомбою маріупольського драмтеатру, під завалами якого загинули дорослі та діти, яка демонструвалась на виставці «Нескорена Україна» у Києві.

Митець захоплюється подвигом нашого народу: «Ми, українці – велична нація! Ми – гарна нація! Ми – освічена нація!... Тому я й працюю для того, щоб люди могли побачити Україну, щоб у них прокинувся інтерес до того, що є на нашій землі».

Усіх зацікавлених запрошуємо до відділу мистецтв нашої бібліотеки, де можна більше дізнатись про творчий доробок талановитого художника Михайла Кублика та переглянути альбом «Сакральна Україна».

Чекаємо перемоги разом з українськими митцями!


Світлана Пономаренко,

провідна бібліотекарка, відділу мистецтв ДОУНБ