Йому – горде ім'я "Славутич"!

Титульне фото Йому – горде ім'я «Славутич!»

"Йому – горде ім'я "Славутич"!


У 2021 році виповнюється 50 років відомому дніпропетровському колективу – обласному академічному фольклорно-хореографічному ансамблю “Славутич”.

Створено професійний колектив було у далекому 1971 році на базі обласного музичного товариства. Натхненником, організатором і головним хореографом (а з 1984 р. художнім керівником) став заслужений працівник культури України Георгій Павлович Клоков (1931–2010). Досвідчений фахівець (мав хореографічний досвід роботи у Дніпродзержинському драматичному театрі ім. Л. Українки, відомому Молдавському ансамблі танцю “Жок”, став засновником народного танцювального ансамблю “Дружба” при Будинку культури ім. Ілліча у Дніпропетровську), енергійний менеджер, талановитий постановник і педагог. Йому вдалося зібрати команду однодумців, фахівців і ентузіастів. Плани були амбітні: перенести дух козацької вольності, козацької доблесті на концертну сцену, перекласти події історичного минулого на мову танцю. І навіть сама назва “Славутич” свідчила про глибину намірів. І колективу вдалося! З роками прийшли визнання, слава, авторитет. “Висока майстерність постановника Г. Клокова, знання історичного минулого краю, бездоганний смак у виборі музичного матеріалу дали можливість ансамблю “Славутич “створити своє творче обличчя, неповторні концертні програми”. Ансамбль запрошували у гастрольні тури як по містах України, так і майже до всіх республік тодішнього Союзу. І завжди це були переповнені зали й овації від глядачів.

Ансамбль “Славутич” сьогодні – збирач, хранитель і продовжувач традицій народного мистецтва. Учасники ансамблю під час кожного виступу створюють глядачам свято, дарують натхнення й енергію молодості, краси та розмаїтість українського фольклорного мистецтва. Це справжнє видовище, де все гармонійне і враховане до дрібниць: відточеність рухів, колоритний музичний супровід, яскраве сценічне вбрання, освітлення. У творчому репертуарі колективу 40 вокально-хореографічних композицій і понад 50 вокальних номерів. Серед них найбільш популярні: «Козацький похідний марш», «Ярмарок», «Чобітки», «Несе Галя воду», «Лобуряка», легендарний «Гопак» та інші.

У 2009 році ансамбль отримав статус академічного.

До складу колективу входять досвідченні талановиті фахівці: балетна група (12 пар), оркестр (11 осіб), вокальна група (8 осіб). Очолює колектив з 2017 року Тетяна Володимирівна Соломка, яка є користувачем і другом нашої бібліотеки.

“Славутич” постійно бере участь у етнічних фестивалях Франції, Швейцарії, Польщі, Румунії. Колектив – переможець I, II, III турів Всеукраїнського фестивалю народної хореографії ім. П. Вірського у 2004, 2007 та 2011 роках – друге місце.

Більше дізнатись про творчі традиції колективу, історію створення, прем'єри концертних програм ви можете з ілюстрованого видання “Фольклорно-хореографічний ансамбль “Славутич” і газетно-журнальних публікацій, які зберігаються у бібліотечному фонді нашої книгозбірні.

До ювілею славетний колектив готує святковий концерт із кращих своїх композицій. Чекаємо на зустріч, чекаємо на свято, “Славутичу”!


Світлана Пономаренко, завідувачка відділу документів із питань мистецтва ДОУНБ

29.01.2021