Лоза, Тетяна. «Дарувати радість людям»

Титульне фото Лоза, Тетяна. «Дарувати радість людям»

Лоза, Тетяна. «Дарувати радість людям»


Тетяна Лоза – молода талановита актриса, народилася на Дніпропетровщині. З дитинства їй подобалось переглядати кінофільми і театральні вистави, перевтілюватись у різних ролях, заворожувала гра акторів, їх майстерність, Можливо ще тоді в таїнах душі зародилась зернина про майбутню професію-долю.

У 2007 році Тетяна успішно закінчила навчання у Дніпропетровському театрально-художньому коледжі. Художнім керівником курсу, чуйним наставником була Зоя Федорівна Селенкова, яку актриса завжди згадує з вдячністю.

З 2013 року Тетяна – актриса Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

За думкою театрознавців «її майстерність зростає від вистави до вистави, тому репертуар вирізняється різножанровістю та багатотематичністю»*. Тетяна Лоза за останні сезони зіграла кілька цікавих і різноманітних робіт, у яких її талант розкрився не тільки як драматичної актриси, але і вокалістки. У своїх дуже різних образах Тетяна Лоза створює повноцінні характери молодих героїнь. «Найпоказовішою у її репертуарі є одна з останніх за часом робіт Гюльджан із вистави «Один день із 1000 ночей» А. Крима. Гюльджан-Лоза підкорює щирістю своїх почуттів, яскравим ліричним забарвленням, хорошим вокалом і симпатичною безпосередністю»*

Та спочатку були ролі в багатьох виставах для дітей: Пеппі («Пеппі Довгапанчоха» А. Ліндгрен), Лисичка («Пан Коцький»), Внучка («Коза-дереза»), Наречена («Жив собі пес») – казки за народними мотивами. Образи в цих виставах дали можливість актрисі набути різнобарвних навичок у професійній майстерності. У жовтні 2017 року Тетяна Лоза виступила асистентом режисера в мюзиклу на 2 дії «Скрипаль на даху» за п’єсою Г. Горіна «Поминальна молитва». «В останніх сезонах творчість Т. Лози набуває яскравої оригінальності, де чітко прочитується тяжіння актриси до гострої характерності. Тому саме в такому ключі Тетяна Лоза грає Химку в комедії М. Старицького «За двома зайцями» і Піп-бо в мюзиклі-бурлеску «Мікадо» за О. Вишнею» *. Слід згадати і участь актриси у багатьох концертах, поетично-вокальних композиціях, особливо зворушливих на патріотичну тематику. Їх тепло приймають як мешканці мирних міст так і воїни АТО.

З 2015 року Тетяна співпрацює з Дніпровським міським Телетеатром (керівник – Ольга Волошина). Цікавою стала її участь у виставі «Обережно, жінки!» у якій вона яскраво грає ексцентричну, вульгарну особу – Барменшу.

У лютому 2018 року Тетяна Лоза посіла перше місце на міжрегіональному конкурсі професійних читців ім. Л. Українки, який пройшов у приміщенні Дніпровського театрально- художнього коледжу. Журі були у захваті від майстерного, високохудожнього читання віршів геніальної Лесі Українки та поеми сучасної поетеси Ніни Виноградської «Голодомор».

Тетяна – доброзичлива, приємно активна, постійно у професійному пошуку, продовжує навчатися – закінчує КНУКіМ з фаху: режисер естради та масових свят. Мріє про нові цікаві різнопланові ролі, про вдосконалення майстерності. А ще…– дарувати радість людям. 

Щасти Вам, Тетяно!


22.01.2020