Сузір’я талановитих співаків
Перегляд виставки
Лисенко І. М. Словник співаків України [Текст]/ І. М. Лисенко. – К.: «Рада», 1997. –354 с.: фото
Критерієм включення до «Словника» того чи іншого співака є передусім вагомість його внеску в культуру. Статті включають відомості, викладені в такому порядку:прізвище, ім’я, по батькові співака (в дужках подається псевдонім чи справжнє прізвще) дата та місце народження за старим та новим стилем, звання співака та дата його присвоєння, дані про його сценічну діяльність, характеристика його голосу, репертуар співака.
Гмыря Б.Р. Дневники. Щоденники. 1936 – 1969[Текст] / Б. Гмыря; сост. и авт. Сопровлод. Текстов А.В. Принц. – Харьков: Фолио, 2010. – 880 с.: ил.
Борис Романович Гмыря – выдающийся украинский певец (бас), вокальное искусство которого известно не только на родине, но и далеко за её пределами. Книга содержит записи из дневников, которые он вёл практически ежедневно в течении 33- х лет. Из откровений автора раскрывается облик певца в его сомнениях, переживаниях, творческих поисках, раздумьях. Читатель узнает о творческой и необыкновенно трагической судьбе Бориса Гмыри, а также об эпохе, в которой он жил.
Дмитро Гнатюк. Зоряний шлях: альбом / В. Д. Туркевич (вступна стаття), Г. М. Гнатюк (упорядкування). – К.: Мистецтво, 2012. – 352 с.: іл.
Альбом присвячено творчості Дмитра Михайловича Гнатюка, всесвітньо відомого баритона, професора Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, академіка Академії мистецтв України. Арії з опер, романси та українські пісні у виконанні Д. Гнатюка зачаровували слухачів класичної та народної музики як на Батьківщині, так і в усьому світі. Герой України Д. Гнатюк вписав золоту сторінку в історію вокального мистецтва.
Козак С.Д. Вічний жайвір [Текст] /С.Козак; Ред. В.А. Сучек. – К.: Молодь,2001. –206 с.: іл.
Повість про життя та творчий шлях видатного співака, сина України, Івана Семеновича Козловського. Ровесник ХХ століття народився у бідній родині на Київщині, пройшов через усі випробування буремної доби і став відомим співаком світового рівня. Його неповторний голос був і залишається окрасою духовної скарбниці українського народу, будить у мільйонів людей любов до прекрасного.
Проценко Н. Нонна Суржина [Текст] /Н.Проценко. – Дн-ск: Литограф, 2012. – 310с. (Выдающиеся музыканты Днепропетровщины)
Книга о великой певице, народной артистке СССР и УССР, лауреате государственной премии им. Т.Г. Шевченко, кавалере ордена Святого Станислава, солистке Днепропетровского театра оперы и балета, преподавателе днепропетровского музыкального училища им. М.И. Глинки Нонне Андреевне Суржиной.
Жизненный, творческий, педагогический путь знаменитой певицы свидетельствует о ее, данном свыше, великом природном Даре, о потрясающей целеустремленности и работоспособности, о неимоверном желании впитать в себя все лучшее из мирового вокального искусства знаменитых оперных певцов и педагогов, подарить свое вокальное и актерское мастерство слушателям, а опыт, знания, умение передать ученикам.
Соломія Крушельницька. Міста і слава [Текст] /Автори-упоряд. Г. Тихобаєва, І.Криворучка. – Львів: Апріорі, 2009. – 167с.: іл.
Це видання можна назвати фотоальбомом, ілюстрованою розповіддю чи репортажем, або збірником матеріалів про Соломію Крушельницьку, українську співачку світової слави. Автори намагались, щоб читач зміг створити власний портрет Великої Артистки і тому перевагу надавали спогадам і судженням самої Соломії Крушельницької, її рідним, друзям, сучасникам, документальним матеріалам того часу.
Терещенко А. К. Анатолій Солов’яненко. Творчий шлях [Текст] / Алла Терещенко; Добір і упоряд. ілюстратив. матеріалу Світлани Солов’яненко. – К.: Либідь, 2009. – 352 с.: іл.
Повість про життєвий і творчий шлях великого співака, який ґрунтується на великому документальному матеріалі: рецензіях, статтях, рукописних матеріалах та ін., що зберігаються в архівах його родини та автора. Достовірності повісті надають записи бесід з Анатолієм Борисовичем, його виступи, інтерв’ю, листи, спогади друзів. Книга адресована всім, хто знав Артиста, пам’ятає і цінує його мистецтво.
Швачко Т. О. Євгенія Мірошниченко [Текст] / Тетяна Швачко. – К.: Муз. Україна, 2011. – 312 с.: іл.
Книга присвячена життю і творчості видатної української співачки, народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, Героя України Євгенії Семенівни Мірошниченко. За 40 років плідної творчої діяльності в Національній опері України вона створила неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного виконавського мистецтва.
Книгу рекомендуємо педагогам та студентам музичних вузів, шанувальникам оперного мистецтва.
ртистка – моя профессия!/ интервью Н.Иващенко [Текст] // Театр плюс. – 2017. –№33. – С.56-57: фото.
В журнале «Театр плюс» напечатано интервью с молодой солисткой Днепропетровской оперы Еленой Самойловой, в репертуаре которой многие партии из классических произведений. Судьбоносной стала Виолетта в вердиевской «Травиате».
Я бачу в ньому українського Поваротті… !/ розмовляла Л.Чечель [Текст] // Культура і життя. – 2007. –№49 (5.12). – С.1: фото.
Стаття містить інтерв’ю з всесвітньовідомим тенором, народним артистом України, лауреатом Національної премії Т.Шевченка, лауреатом численних міжнародних конкурсів та премій, володарем державних нагород багатьох країн Володимиром Гришком. У репертуарі співака понад 30 партій вітчизняного та світового оперного репертуару.