Людина цифрова.

 
 

1562140кп чз 
316.774:004.77      
С 50

Смаль, Юлія  Як я була ботом. -К.: Комора, 2019. -149 с

Авторка, якій довелося побувати ботом, розповідає про свій досвід та про те, як влаштовані наші інтернет-хащі. Вона ділиться міркуваннями про вірусну рекламу та природу холіварів, про інтернет-шахраїв та різницю між ботами, тролями і хейтерами, про інформаційну гігієну та збереження здорового глузду в умовах суцільного інформаційного шуму. І, врешті, про те, як соцмережеві паразити впливають на наші реалії. Також із книги можна дізнатися про різну термінологію в соцмережах (наприклад, різницю ботів від тролів). Звичайно, є такі боти, які допомагають людям, наприклад, оформити замовлення, заплатити за комуналку. Розраховано на широке коло читачів.


 
 

1569494кп чз 
316.472.4:004    
С 38

Сінгер П. В.  Брукінг Емерсон Т. Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж. -Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2019. - 319 с.

Facebook — як поле бою, а Instagram — як концентраційний табір вільного часу із лайками- наглядачами. У світі тривалий час точиться війна – віртуальна. Із цілком реальними наслідками, часто кривавими та смертельними, коли необережний пост може стати епітафією, а лайк – приводом для арешту. Такі випадки давно стали нормою. Пітер Сінґер та Емерсон Брукінґ витратили довгих п’ять років, щоб провести ґрунтовне дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж сьогодення та процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Автори розповідають, як платформи соцмереж використовують у своїх цілях авторитаристи, революціонери, сили оборони, терористи, Дональд Трамп, Росія, Китай, США й багато інших фігурантів онлайн-життя. Наразі інтернет і соціальні мережі стали полем справжньої битви. А всі ми - частина цієї битви. Хочемо ми цього чи ні, але навколо нас триває нескінченна інформаційна боротьба - іноді очевидна, іноді непомітна. Її мета - змінити наше сприйняття світу. Інтернет став платформою для досягнення цілей того, хто зміг маніпулювати ним найефективніше.


 
 

1572485кп чз 
316.62:004.738.5-042.72      
П 16

Панг, Алекс Сучжон-Кім.  Ґаджет-залежність. Як отримувати інформацію, не руйнуючи себе та інших. -Харків: Ранок; Харків: Фабула, 2020. - 320 с.

У книзі описано багато дослідів та експериментів (на тематику технологій, ґажетів, Інтернету), які проводилися у різних країнах у різний час. Алекс Сучжон-Кім Панг робить не лише опис дослідів та експериментів, а й аналізує їх вплив на життя сучасної людини, подає досить історичної інформації, робить аналіз розвитку та вдосконалення технологій та різних комп’ютерних програм. У книзі є 3 додатки, які краще допоможуть зрозуміти зміст книги. Ці додатки - це поради, як користуватися ґажетами та не нашкодити собі. Також до кожного розділу в кінці книги підібрана корисна література та корисні додатки до телефона чи комп’ютера. Важко уявити сучасну людину без телефона чи комп’ютера. У книзі представлено не лише вплив гаджетів на людину, а й як можна зменшити цей вплив. Алекс Сучжон-Кім ділиться власним досвідом, але не нав’язує свою думку. Книгу варто прочитати кожному, хто користується телефоном, комп’ютером та іншими різноманітними ґаджетами. Особливо книга буде корисною для студентів та офісних працівників.


 
 

ф1572503кп чз 
316.42      
С 42

Скіннер, Кріс  Людина цифрова. Четверта революція в історії людства, яка торкнеться кожного. -Харків: Фабула; Харків: Ранок, 2020. -272 с.: рис.

Вплив цифрової революції, що породила четверту епоху людства, полягає в тому, що вперше в історії всі ми з’єднані одне із одним у реальному часі. «Людина цифрова» пропонує украй необхідне дослідження того, як цифрова епоха впливає на стосунки між людьми та бізнесом, а також пропонує керівництво з адаптації компаній будь-якого розміру, що можуть адаптуватися до того, аби стати перспективним цифровим бізнесом. Ця книжка пропонує осмислення низки інтригуючих тем, що випливають із діджиталізації людства. Кріс Скіннер досліджує зростання найбільш фундаментальних інновацій на ринках, що розвиваються, і вивчає проблему керування глобалізованим світом у той час, коли ми живемо в національних державах.


 
 

1573541кп чз 
316.77:004.738.5      
Л 22

Ланьє, Джарон  10 причин видалити акаунт із соцмереж просто зараз. -Харків: Vivat, 2020. - 176 с.

Автор є засновником компанії, яка однією з перших почала продавати окуляри для віртуальної реальності та працює на Microsoft Research,  він пояснює, що не всі сучасні технології корисні для нашого розвитку, а особливо соцмережі, які не дають суспільству розвиватися й аж ніяк не сприяють поширенню емпатії та духовності. У Джарона Ланьє немає сторінок у соцмережах, що не заважає йому бути успішним програмістом та популярним автором, композитором і художником. Ланьє — автор терміну «віртуальна реальність» та засновник технологічних стартапів, які були згодом придбані Oracle, Adobe, Google та Pfizer. Ваші дані в соцмережах нещадно використовують, прикриваючись добрими намірами полегшити вам життя та можливість вибору. Джарон Ланьє наводить альтернативний спосіб ефективно використовувати нові технології та позбутися залежності від сповіщень, лайків і решти дофамінових гачків. А ще розповідає, як бути «котиком», — незалежним і свідомим. 

Двома словами: це книга про те, що у магії соцмереж є своя ціна. Чи ми знаємо про неї, викладаючи масу особистої інформації в загальний доступ? Хто цікавиться цією інформацією окрім наших друзів та близьких і як вони на цьому заробляють, крім реклами? Автор як професіонал АЙ-ТІ сфери і як споживач, досвідчений користувач соцмереж, більш-менш аргументовано і дуже влучно викладає деякі речі про соцмережі.  Все просто і чітко і потрібно бути сліпим і наївним, щоб не зрозуміти, що так все і є. Книга приречена на резонанс саме через свою гостру актуальність сьогодні. Автор вірить у те, що якщо велика кількість людей бойкотує соцмережі такими, якими вони стали, то соцмережі підлаштуються під споживача. 


 
 

1573550кп чз 
316.77:004.738.5      
М 15

Макнамі, Роджер  Зафейсбучені: як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи. -Київ: Книголав, 2021. -376 с

«Зафейсбучені» - це історія венчурного капіталіста Роджера Макнамі, який вклався у Fасеbоок на зорі його розвитку, але зрештою написав книжку про те, як ця соцмережа дуже нашкодила Америці й чому її потрібно змінити. Ви дізнаєтеся, як технології маніпулюють увагою кожного користувача й поляризують суспільства. Як злочинці використовують схеми Fасеbоок, щоби шкодити невинним людям і навіть убивати їх. І зокрема про те, як російські тролі посприяли обранню Трампа президентом. Сьогодні демократії різних країн опинилися під загрозою, адже інтернет-платформи відмовляються брати на себе відповідальність за наслідки своїх дій. А культура цих компаній тим часом робить працівників байдужими до побічних ефектів їхнього успіху. Чи призведе це до глобальної суспільної катастрофи? Макнамі вважає це лише питанням часу, якщо поведінка користувачів не зміниться.


 
 

1576499кп кс чз 
316.776      
Ф 87

Френкель, Шіра Кан Сесілія Огидна правда. Facebook: за лаштунками боротьби за першість. -Харків: Vivat, 2022. -336 с

Ця книжка — плід понад тисячі годин інтерв’ю, проведених із понад чотирмастами людьми, переважно із керівництва; з колишніми й поточними працівниками та їхніми рідними, друзями й однокласниками, а також з інвесторами й радниками -Facebook. Крім того, інтерв’ю з понад сотні законодавців, представників органів контролю та їхніх асистентів. Усі вони особисто брали участь в описаних подіях або, за кількома винятками, отримали інформацію від безпосередніх учасників подій. Це історія про те, які секрети приховує відома соціальна мережа Facebook. Більшість із нас регулярно гортає стрічку новин, лайкає, репостить, коментує. Ми довіряємо соцмережі свої фото, лишаємо в «біо» особисті дані, номери телефонів. Адже Facebook запевняє: «Усе ОК, конфіденційність гарантовано!»…


 
 

1576569кп чз 
316.658.2     
М 80

Мороз, Оксана  Як не стати овочем. Інструкція з виживання в інфопросторі. -Харків: Vivat, 2021. -208 с.

Вашій увазі представлена інструкція з виживання в сучасному інформаційному просторі. У ній зібрано основні способи маніпулювання та шахрайств в інтернеті. Простою мовою на конкретних прикладах розказано, як їх розпізнати, чим вони шкідливі та як діяти, щоб мінімізувати ризики та шкоду. Книжку написано у форматі довідника, щоб більш обізнані читачі могли структурувати знання, а ті, хто тільки починає шукати відповідь на запитання «Як мною маніпулюють?», швидко зорієнтувалися. З книжки ви дізнаєтеся як виявляти маніпуляції у Facebook, YouTube, Google, Viber, Telegram, Вікіпедії та онлайн-медіа, як безпечно користуватися гаджетами і вберегти свої персональні дані, як не попастися на гачок шахраїв та маркетологів, як безпечно знаходити відповіді на фінансові, економічні та політичні запитання.
Видання стане знахідкою для тих, хто хоче пояснити рідним і знайомим, як діють маніпулятори та шахраї.


 
 

1579284кп чз 
316.776.33    
Г 19

Гансен, Андерс  Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії. -3-тє вид.. -Київ: Наш формат, 2022. -193 с.: іл.

Ми перевіряємо телефон кожні десять хвилин, годинами просиджуємо в соцмережах і платимо за таке поганим сном, заниженою самооцінкою, погіршенням пам’яті й уваги. Але як із цим боротися? Чи можна якось «перепрошити» мозок? Як упоратися з депресією і тривожністю без заспокійливих та антидепресантів? Про це пише психіатр Андерс Гансен. Він пояснює, чому ми стаємо залежними від ґаджетів й багато тривожимося, розповідає про наслідки (спойлер: нічого доброго), а також допомагає це подолати. Тому готуйтеся до побічних ефектів від прочитання книжки: ви краще спатимете, більше гулятимете, а також братимете короткі щоденні відпустки від екранів.