Василь Шкляр: романи, де живе душа
Перегляд виставки

 
 

1552704кп чз
821.161.2'06-31
Ш 66

Шкляр В. Самотній вовк: роман. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 224 с.

Найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання — вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами. Образ головного героя, його діалоги, його роздуми, його почуття гумору, його минуле, про яке він пригадує весь час, паралельно до розвитку головної історії в теперішньому – це все настільки зі смаком зібрано і подано автором читачеві – що той не просто читає книжку – він її проживає.

 
 

1569539кп чз
821.161.2'06-311.6
Ш 66

Шкляр В. Характерник: роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020. – 300 с.

Роман присвячено великому отаманові Війська Запорозького Іванові Сірку. Автор одночасно вводить декілька сюжетних ліній: боротьба України з Московією, правління Сірка та долі його прибічників-характерників, починаючи від навчання і до першого кохання. В процесі читання стає зрозуміло, яку величезну роботу здійснив письменник. Адже у творі присутні не просто історичні особи та події, покладені на художні сюжетні лінії. Тут є багато посилань на справжні архівні дані, на основі яких Василь Шкляр будує хронологію подій, висвітлює їхню правдивість, прізвища, взаємини між дійовими особами тощо. У кожному реченні відчувається, як автор пишається нашою історією і як прагне передати це відчуття читачам. Текст наповнений неймовірною атмосферою козацтва, магії та нестримного бажання незалежності.

 
 

1552652 аб 1552651кп чз
821.161.2'06-311.6
Ш 66

Шкляр В. Маруся: роман. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 384 с.

У романі події розгортаються під час національно-визвольних змагань українців 1917–1920 років. Письменникові вдалося у справді художній формі зобразити і наші трагічні події, і наш незламний український характер, і наше болюче вміння відроджуватися з попелу. Головною сюжетною лінією є родинна історія поліських учителів Соколовських, які всі як один стали на оборону зовсім молодої незалежної української держави. Їхнє родинне гасло: «Будемо тримати Україну» було актуальне тоді і, як ніколи, актуальне тепер. І от по загибелі братів зброю бере до рук наймолодша з родини – шістнадцятилітня Маруся. Смілива і мудра, жорстка, а часом – і жорстока, – Маруся розуміє, що з ворогом, який прийшов на твою землю і воює не так із озброєними захисниками, як з усім народом – інакше не можна. Треба «тримати Україну». І вона тримає її до останньої можливості.

 
 

1561958кп чз
821.161.2'06-311.6
Ш 66

Шкляр Василь. Чорний ворон. Залишенец: роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 425 с.

Історичний твір охоплює події між 1920 і 1924–1925 роками, від часів, коли Національна боротьба проти окупанта була в розпалі, та до її поступового згасання під навалою червоної орди зі Сходу. На початку твору читач бачить, здавалося б, непов'язані між собою сцени, які поступово з примхи долі поєднуються в одну лінію. В центрі подій – повстанський отаман Чорний Ворон, який є історичною особою і згадується не в одному творі. Тут є все: патріотизм, самопожертва, відвага, любов і зрада. В подібні часи люди знаходяться на межі своїх можливостей. Тому в них проявляється все найкраще стосовно друзів і все найгірше до ворогів. Питання власного виживання та виживання всієї нації стоїть дуже гостро. «Воля України, або смерть» – гасло холодноярців ніколи як сьогодні стає актуальним.

 
 

1424454кп чз
84(4УКР)6-44
Ш 66

Шкляр В. Ключ: роман. – Львів : Кальварія, 2001. – 207 с.

Гостросюжетний роман із ознаками трилера та детектива. В центрі уваги опиняється журналіст і філолог Андрій Крайній. Він працює дуже близько до політики — пише програми для нових і старих політичних партій. Якось пошуки квартири для оренди приводять Андрія на вулицю Рогнідинську, де незнайомий чоловік пропонує орендувати таку собі квартиру номер 13. Після угоди цей чоловік безслідно зникає, а Андрій залишається сам у чужій квартирі. Сюжет побудовано як історію пошуків ключа. Ключів потрібно знайти два. Перший: ключ до загадки дивної квартири. Другий – до серця коханої жінки Сани, з котрою Андрій познайомився під час розслідування.

 
 

1561952кп чз
821.161.2'06-32
Ш 66

Шкляр В. Треба спитати у Бога: новели, есеї, спогади. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 315 с.

Ця збірка містить новели й оповідання Василя Шкляра, написані переважно у 1970-х роках. Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють читачів у самобутній світ раннього Шкляра. До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах. Дізнатися інформативні факти з життя письменника, сповненого цікавими подіями і зустрічами з непересічними людьми, які вплинули на формування світогляду автора.

 
 

1534345кп чз
84(4УКР)6-44
Ш 66

Шкляр В. Тінь сови: роман. – Харків : Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» , 2014. – 301 с.

Книжка розповідає про силу кохання, дружбу, обов'язок. Кохання віддане, щире, заради якого готовий на самопожертву без жодного сумніву. Саме такими є почуття Катерини і Степана, що мешкають у селі і яких спіткала біда зі здоров'ям чоловіка. Ця книга, де на передній план виходить особистісна історія персонажа, його душевні інтимні переживання, які не співвідносяться з українською історією та часом дії. Тут немає звитяги, геройського подвигу чи боротьби за високі ідеали. Ця життєствердна книга про істину, котру герої завше відкидають, не вірячи у неї. Після прочитання роману хочеться підійти до найрідніших і міцно-міцно всіх обійняти. Книга чіпляє за живе, штовхає на роздуми про сенс і швидкоплинність життя. примушує замислитись над багатьма речами, осмислити сенс буття.