Освітянам на замітку

Дайджести


Матеріали за темами:
 
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

для науковців, освітян, інноваторів за 13 – 17 березня 2023 року

1. Міжнародна підтримка, гранти 
2. Документи міжнародних організацій 
3. Корисні новини України та світу
4. Наукові заходи

1. Міжнародна підтримка, гранти

СТУДЕНТСЬКА ПРОГРАМА ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА

Програма iменi Фулбрайта в Українi (Fulbright Visiting Scholar Program) оголосила прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта на 2024–2025 академічний рік. Програма обирає найкращих претендентів на здобуття ступеня магістра для навчання в американських університетах на термін від одного до двох років. Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники закладів вищої освіти, які мають українське громадянство та проживають на її території, володіють англійською мовою на рівні, достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі, отримали диплом бакалавра. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 16 травня 2023 року.


МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ ТА СТУДЕНТІВ ВІД EURIZON

Національний фонд досліджень України інформує про можливості для молодих науковців та студентів з України, що пропонуються в рамках проєкту EURIZON. Зокрема, у рамках програми EURIZON Detector School для аспірантів та студентів-магістрів старших курсів доступне вивчення в Грузії сучасних технологій виявлення частинок у галузі фізики елементарних частинок, важких іонів та нейтронів; Міжнародна літня школа «Передові нейтронні та рентгенівські дослідження для сталого майбутнього у Німеччині. Заявки можна подати відповідно до 28 березня і 30 квітня 2023 року.


СТИПЕНДІЯ YTILI: РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ

Програма трансатлантичного стажування молодих лідерів інновацій (The Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative / YTILI) оголосила прийом заявок на 2024 рік. YTILI націлена на формування динамічної мережі лідерів у галузі підприємницького партнерства Європи та США, заохочення молодих інноваторів та масштабування успішних бізнес-ідей і розвиток соціального підприємства. Програма відкрита для молодих підприємців, які відповідають наступним критеріям: вік від 25 до 35 років; відданність принципам різноманітності, справедливості та інклюзивності; володіння відповідним рівнем письмової та усної англійської мови. YTILI реалізується неприбутковою організацією WorldChicago та спонсорується Державним департаментом США за фінансової підтримки уряду США. Заявки на участь можна до 24 березня 2023 року.



2. Документи міжнародних організацій

ОЕСР: АВТОМОБІЛЬНА ЕКОСИСТЕМА

На сайті Організації економічного співробітництва та розвитку опубліковано звіт «Як «зелені» та цифрові трансформації змінюють автомобільну екосистему» із серії «Документи з питань політики ОЕСР у сфері науки, технологій та промисловості». У ньому наголошується, що автомобільний сектор є важливим для країн ОЕСР з точки зору доданої вартості та досліджень і розробок, але він також зазнає значного впливу «зелених» та цифрових трансформацій. Документ пропонує новий і цілісний погляд на автомобільний сектор та його екосистему. Для цього використовуються таблиці «Витрати-Випуск» (ICIO), патентні дані, відомості про угоди зі злиття і поглинання (M&A) та ін. Визначено межі автомобільної промислової екосистеми включно з пов'язаними секторами,

постачальниками знань і технологій (університети, цифрова індустрія). Виокремлено нові географічні й технологічні тенденції, надано комплексну оцінку мінливої мікроструктури екосистеми зі зростаючою роллю молодих та цифрових компаній. Рекомендації щодо ефективної державної політики підтримки автомобільної екосистеми акцентовані на інноваціях, конкуренції та зростанні молодих компаній.