У цей день 17 вересня

  • У свiтi:

   • День рятівника. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 830/2008, від 12.09.2008 р. як свято працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань. Що цікаво, в цей день православною церквою святкується Ікона Божої Матері «Неопалима Купина», яка, з точки зору православної церкви, є «покровителькою пожежників і рятувальників» і «надає допомогу всім, хто потрапив у біду». День рятівника святкують працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадяни, які зробили свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей. Кодексом цивільного захисту України головним аварійно-рятувальним підрозділом держави визначено Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту України Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
   • Всесвітній день безпеки пацієнтів. Проголошений у 2019 р. на Всесвітный асамблеї охорони здоров'я. Безпека медичної діяльності – це відсутність шкоди, ризиків її виникнення і (або) ступінь зниження допустимої шкоди життю і здоров'ю громадян, медичних і фармацевтичних працівників, навколишньому середовищу при здійсненні медичної діяльності. Всі заходи дня проводяться за основними напрямками в галузі безпеки в медицині: безпека застосування лікарських препаратів, безпека використання медичного обладнання та виробів, а також безпека самої медичної діяльності. Забезпечення максимального рівня охорони здоров'я – актуальне завдання національного масштабу, для вирішення якого потрібне об'єднання зусиль усіх зацікавлених сторін.
   • 120 років від дня народження Миколи Петровича Глущенка, українського художника-імпресіоніста, розвідника, народного художника СРСР, який працював переважно у жанрах пейзажу, натюрморту та портрета. Помер 31 жовтня 1977 року.

  • На Днiпропетровщинi:

   • 120 років тому (1901 р.) у м. Катеринослав відкрито Катеринославське Комерційне училище. Директором його став вчений Антін Степанович Синявський.
   • 120 років тому (1901 р.) у м. Новомосковську народився Микола Петрович Глущенко, живописець, народний художник СРСР.

  Архів календаря

  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930
   Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень