У цей день 12 червня

  • У свiтi:

   • Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour). Встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) та щорічно відзначається за ініціативи конференції з боротьби з найгіршими формами дитячої праці та міжнародної конференції з питань дитячої праці, що відбулися в Амстердамі та Осло в 1997 р. За останніми даними, число працюючих дітей у світі становить 215 млн, причому 115 млн із них працюють у небезпечних умовах.
   • День працівника фондового ринку. Відзначається щорічно згідно з Указом Президента України «Про День працівника фондового ринку» № 202/2008 від 11.03.2008 р. Фондова біржа – найважливіша складова фондового ринку, оскільки вона не лише дає можливість торгувати цінними паперами, але і займається їх випуском. Фондова біржа – фінансовий інститут, який забезпечує регулярне функціонування організованого ринку цінних паперів. Найбільшими біржами світу є Нью-Йоркська, Лондонська та Токійська, на них обертаються акції декількох тисяч великих корпорацій, які становлять понад 75% усього фінансового капіталу, що обертається в світі. Американський, англійський, японський і тайванський біржові ринки цінних паперів – найбільші в світі за сумою цін акцій, які котируються, і за обсягом укладених договорів. Найбільші українські біржі цінних паперів – Фондова біржа ПФТС (найбільша в країні) і Українська фондова біржа (перша, яка почала проводити торги на ринку цінних паперів). Головні види цінних паперів, які обертаються на біржі, – це акції та облігації, державні боргові зобов’язання, а також похідні від них.
   • Всесвітній день в’язання на публіці (World Wide Knit in Public Day). Проводиться у другу суботу червня кожного року. Вперше був організований у 2005 р. парижанкою Даніель Лендес (Danielle Landes). В’язання (використовують також термін «плетіння») – процес виготовлення виробів (зазвичай елементів одягу) з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі та з’єднання петель одна з одною за допомогою нескладних інструментів вручну (плетільний гачок, спиці, голка) або на спеціальній машині (механічне в’язання). Існує в’язання на спицях і в’язання гачком. Домашнє в’язання гачком і спицями – улюблений і масово поширений у наш час вид творчості на всій території України. При в’язанні і гачком, і спицями руки роблять ритмічні, розмірені рухи, які не потребують великих зусиль. В’язання корисне для здоров’я тому, що нормалізує роботу нервової системи, допомагає заспокоїтися та розслабитися. В’язання – йога XXI століття!
   • 90 років від дня народження Євгенії Семенівни Мірошниченко, української співачки (лірико-колоратурне сопрано), викладачки, професорки, народної артистки України, виконавиці партій в операх: «Травіата», «Ріголетто», «Чарівна флейта», «Севільський цирюльник», «Золотий півник», «Царева наречена», «Енеїда», «Милана», «Лючія ді Ламмермур» та інших. Померла 27 квітня 2009 року.

  • На Днiпропетровщинi:

   • 120 років тому (1901 р.) у Катеринославі народився Яків Григорович Чайковський, знатний сталевар Дніпропетровського заводу ім. Комінтерну. Першим у СРСР удостоєний звання «Заслужений сталевар Радянського Союзу», нагороджений орденом Леніна.

  Архів календаря

  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930
   Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень