У цей день 7 грудня

  • У свiтi:

   • Міжнародний день цивільної авіації (International Civil Aviation Day). Відзначається з 1994 р. за ініціативи Міжнародної організації цивільної авіації та за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (6 грудня 1996 р.). у зв’язку з 50-ою річницею підписання Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, відповідно до якої була створена Асамблея Міжнародної організації цивільної авіації (International Civil Aviation Organization, ICAO). Україна стала членом ICAO у вересні 1992 р., з 15 грудня 1999 р. – членом Європейської конференції цивільної авіації.
   • День місцевого самоврядування. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 1250/2000, від 25.11.2000 р. Місцеве самоврядування в Україні – це право територіальної громади – мешканців села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України. Місцеве самоврядування це форма публічної влади, що реалізується специфічними суб’єктами – територіальними колективами та сформованими ними органами, має особливий об’єкт – питання місцевого значення, та здійснюється на основі використання окремого виду публічної власності – комунальної (муніципальної).
   • Всесвітній день Української Хустки. Відзначається за ініціативи обласної ради м. Вінниця та Клубу Успішних Жінок України з метою сприяння збереженню та відродженню українських традицій. Споконвіку у всіх регіонох країни українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.
   • 260 років від дня народження Анни Марії Тюссо, німецької та англійської скульпторки, засновниці «Музею воскових фігур». Померла 6 квітня 1850 року.
   • 120 років від дня народження Олександра Мусійовича Сороки, українського письменника, редактора, перекладача, автора поетичних книжок «На рейках», «Електрони», «Життя в русі», «Гроно». Репресований, загинув 12 жовтня 1941 року.

  • На Днiпропетровщинi:

   • 90 років тому (1931 р.) народився Володимир Іванович Сіренко, поет, громадський діяч.