Про порядок заповнення документів для призначення житлової субсидії

//Праця і зарплата” №34 . - С.5  ( 14.09.2016 )

Про порядок заповнення документів для призначення житлової субсидії
Роз’яснення Міністерства соціальної політики України від 18 серпня 2016р.

Інструкція про порядок заповнення бланку Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Декларацію заповнює особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг).
У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Декларація.
Розділ І
У позиції 1 зазначається прізвище, ім’я, по батькові особи, яка звертається;
у позиції 2 слід зазначити загальну та опалювальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку — індивідуальний чи багатоквартирний;
у позиції 3 зазначаються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або тих, хто фактично проживає — для осіб, які орендують житло і зазначені в договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, дати народження, серії та номера паспорта, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі «Примітки» можна зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Розділ II
Заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здавання майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або тих, хто фактично проживає, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік.
Звертаємо увагу, що в Декларації не слід зазначати розмір доходу, а лише вид доходу та найменування організації, де одержано такий дохід, а для фізичних осіб— підприємців — група платника єдиного податку.
Розділі III
Зазначається інформація про осіб, які здійснили одноразову купівлю майна або оплату послуг упродовж 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн. із зазначенням виду, вартості, дати купівлі (оплати) майна або послуг.
Відомості, наведені в Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації.

Інструкція про порядок заповнення бланку Заяви про призначення житлової субсидії

Заяву заповнює особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.
1. У правому верхньому куті має бути зазначено назву місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.
2. У Заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я, по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів — фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла (поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).
3. У Заяві слід підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:
• на оплату житлово-комунальних послуг;
• придбання твердого палива та скрапленого газу (в разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення).
Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, потрібно підкреслити все.
5. У Заяві слід зазначити відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:
у графі «Номер особового рахунка»,— номер особового рахунка, який міститься в договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
у графі «Найменування організації, що надає послуги» — назву організації, що міститься в договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;
у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: «є лічильник» або «немає лічильника».
6. У Заяві слід відмітити про потребу розгляду питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.
Рішення про призначення субсидії комісією ухвалюється в таких випадках:
• на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам;
• у складі сім’ї є особи, які зареєстровані, але не проживають у житловому приміщенні;
• за фактичним місцем проживання особі, яка орендує житло на підставі договору оренди;
• зареєстровані в житловому приміщенні особи сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки;
• сім’я впродовж 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.
7. Відомості, зазначені в Заяві, засвідчуються підписом особи, а також ставиться дата заповнення Заяви.
8. Звертаємо увагу, що громадянам, які вже одержують субсидію, додатково надавати документи для її призначення непотрібно.
За матеріалами журналу “Праця і зарплата” №34 (998) від 14 вересня 2016 року.

 Данный текст смотри также в отделе периодики по адресу: пр. Д. Яворницкого, 18 и в интернете: http://profspilka.com.ua/news/pro-poryadok-zapovnennya-dokumentiv-dlya-pryznachennya-zhytlovoyi-subsydiyi/