Губська О.  

Соціальне забезпечення внутрішньо переміщених осіб: юридична консультація

// Іменем закону. – 2015. - №14(5972). – С. 26  ( 09.04.2015 )

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, дія взятої на облік  внутрішньо перемішеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до вищеназваного закону та іншого законодавства України.
Перереєстрація безробітних, яких у подальшому було зареєстровано як внутрішньо переміщених осіб, здійснюється Державною службою зайнятості за місцем перебування фактичного проживання особи в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах. яких зареєстровано як внутрішньо переміщених осіб, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства У країни за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення , періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю. соціальні та інші послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства.
Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи-(іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітною та отримання допомога по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви).  Полный текст смотри в отделе периодики Областной библиотеки по адресу: Днепропетровск, пр. К. Маркса, 18