Прокопенкр О.  

Шкарпетки під арештом

//Урядовий кур'єр. - 2016. - №6. - С.3  ( 13.01.2016 )

 Зателефонувавши за номером 095-911-05-69, боєць зможе висловити свою думку про якість одягу і взуття або заявити про потребу заміни форми. Про це посадовці Міноборони розповіли журналістам під час брифінгу в понеділок. Вони сподіваються, що завдяки «гарячій лінії» зможуть не лише забезпечити бійців змінним взуттям та одягом, а й провести моніторинг якості й міцності обмундирування, закупленого у певного виробника. Вони пересвідчаться, наскільки майно пристосоване до певних умов.

Як зауважили учасники брифінгу, за годину роботи телефону «гарячої лінії» надійшло п’ять дзвінків із зони АТО. Найбільше бійці скаржилися на те, що форма холодна. За словами керівника Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ підполковника Дмитра Марченка, оперативно прийнято рішення про закупівлю флісових курток і штанів.Представник волонтерського десанту в Міноборони Дана Ярова визнала, що проблеми з якістю військового одягу таки є. За її словами, форма не придатна для тих температур, в яких перебувають бійці на передовій. «Ситуація склалася так, — повідомила вона, — що зимову форму на грудень минулого року і січень—лютий цього довелося закупити зразка 2012 року».

Рішення про закупівлю «гелетейок», пошитих із тканини серії 2701, було прийнято у зв’язку з тим, що проанонсовані раніше розробки сучасних моделей одягу на холодну пору року, створені за зразками НАТО, запустити у масове виробництво не вдалося. На заваді стала нестача високоякісної тканини вітчизняного виробництва. Імпортери також не змогли допомогти, адже йдеться про велику кількість тканини, яка необхідна для 250-тисячної армії солдатів.

Ніхто не захотів брати на себе відповідальність забезпечити вимоги стандартів НАТО. Волонтерка навела елементарний приклад. Модель зимового шалика уже було розроблено і затверджено. Здавалося б, що у виробі складного? Та коли виробники надали зразки своїх виробів, виявилося, що вони не відповідають еталонам, розробленим Міноборони. Брак сировини став об’єктивною причиною, через яку довелося вдягати військовослужбовців узимку в поліестеровий одяг.

— Якби ми не почали закуповувати форму зразка 2012 року, то на сьогодні зовсім не було б зимового одягу для бійців, — пояснила Дана Ярова. — На наступну зиму вже затверджено комплект однострою. Виробників, які працюють із військовим відомством, уже поінформовано про пошиття інших зразків. Виробники сировини обіцяють налагодити виготовлення необхідної за якістю тканини. У попередні роки виробникам ставили завдання кількісно виконати замовлення, про якість не йшлося. Не звертали на це уваги, коли обмундировували перших призваних за мобілізацією, бо військові склади були порожні. Нині запас накопичено. Є на складах комплекти літніх одностроїв. Тому нині замінити неякісне взуття або одяг — не проблема. Тож звернення бійців буде враховано, а прикрі ситуації виправлено.

Дмитро Марченко додав, що вже розроблено зразок вкладиша для берців для утеплення. Масове його виробництво розпочнеться після закінчення тестування. Зі шкарпетками також проблема. Вони лежать на складі під арештом, бо виробник схибив, і вийшла невідповідність із технічними умовами, які прописав центр. Полный текст смотри в отделе периодики по адресу пр. К. Маркса, 18 и на сайте газеты:   http://ukurier.gov.ua/uk/articles/shkarpetki-pid-areshtom/