Кузьмін Андрій  

Кузьмін Андрій Мобілізація засуджених: чи зможуть воювати ті, хто сидить по тюрмах

// Події тижня.- 2024. - № 22. - С. 5  ( 12.06.2024 )

 Зокрема, умовно-дострокове звільнення для проходження військової служби за контрактом не застосовується до осіб:
- засудженим за скоєння злочинів проти засад національної безпеки України;
- за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднане із зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
- зґвалтування;
- сексуальне насильство;
- примушення до вступу в статевий зв'язок;
- статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку;
- розбещення неповнолітніх;
- терористичний акт;
- порушення правил безпеки дорожнього руху, скоєні у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, якщо вони спричинили загибель кількох людей.
Останній момент, втім, дещо сумнівний. Журналіст "Апострофу", наприклад, свого часу відвідував виправну колонію в Кагарлику, для людей, які вчинили злочини з необережності. Там, наприклад, відбував покарання адмірал, який по п'яні збив на машині кількох людей. Потім морально страждав. Чому таким людям відмовлено у праві йти на фронт, незрозуміло. Ну та гаразд, прийняли таку норму, так прийняли.
Після першого читання комітет із питань правоохоронної діяльності розглянув 456 поправок, було враховано 78. Було додано ще кілька категорій, кому не можна. Зокрема:
- зазіхання життя працівників правоохоронних органів, членів громадських формувань з охорони громадського порядку, прикордонників і військовослужбовців, що виконують службові обов'язки.
          ТОРІК восени Валентин Григорович одну зі своїх ділянок площею 7,5 гектара засіяв озимою пшеницею. Навесні не встиг намилуватися зеленим килимом, як фермер і водночас депутат Губиниської селищної ради Костянтин Надха без попередження передискував це поле і посіяв на ньому соняшник.
 З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: https://apostrophe.ua/ua/article/society/2024-05-17/mobilizatsiya-osujdennyih-smogut-li-voevat-te-kto-sidit-po-tyurmam/58084