Тішкова Марина  

Нові правила мобілізації: що треба знати

//Сільські вісті. - 2024. - №22. - С.1, 2  ( 06.06.2024 )

ОТЖЕ, чоловікам віком від 18 до 60 років відводиться два місяці на оновлення облікових даних. Це можна зробити в терцентрах комплектування (ТЦК), ЦНАПах чи в електронному кабінеті військовозобов’язаного. Вимога поширюється й на жінок, які мають медичні та фармацевтичні спеціальності. Громадянам, знятим із військового обліку, цього робити не потрібно, але відповідна інформація має бути зазначена в їхніх військових квитках та у держреєстрах.

Не підлягають мобілізації чоловіки молодше 25 та старше 60 років (а також визнані непридатними та зняті з військового обліку), жінки і заброньовані особи, люди з інвалідністю або тимчасово непридатні за станом здоров’я на строк 6-12 місяців (після спливу терміну потрібно знову пройти комісію). Ще одна категорія — багатодітні (крім боржників за аліментами), батьки-одинаки (а також чоловіки, що виховують дітей, у той час як дружини проходять військову службу), батьки неповнолітніх дітей з інвалідністю та усиновлювачі. Мобілізація не поширюється на чоловіків, які доглядають хворих родичів, є опікунами недієздатних осіб, мають дружину з інвалідністю І чи ІІ групи; також на рідних загиблих чи зниклих безвісти у зв’язку з участю в бойових діях або посмертно нагороджених званням Героя України. Визволені з полону можуть продовжити службу за наявності бажання.

Студенти денної чи дуальної форми, які здобувають вищий за попередній рівень освіти (наприклад, навчання в магістратурі після бакалаврату), мають відстрочку.  З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики ДОУНБ за адресою пр. Д. Яворницького 18, а також  в інтернеті:  http://www.silskivisti.kiev.ua/20066/index.php?n=54083