Гончаренко Олексій  

Відпустка для військових: нюанси

//Голос України. - №152. - с.3  ( 21.08.2023 )

 Які умови надання відпустки?
Щорічна основна відпустка надається впродовж календарного року частинами не більш як 15 календарних днів, за умови одночасної відсутності не більш як 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Підстава відмовити у відпустці, яка чітко визначена, — це за умови одночасної відсутності не більш як 30 відсотків загальної чисельності військово-
службовців.

Відпустка за сімейними обставинами
Військовослужбовець під час дії воєнного стану має право на 10-денну відпустку за сімейними обставинами.

Для цього необхідно написати рапорт безпосереднього на командира частини. Також потрібно додати документи (копії, нотаріальні копії), які підтверджують ваші обставини (медична довідка, свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть). Відпустка надається у випадку: одруження, народження дитини, смерті або хвороби родича, необхідності догляду за дитиною або щоб стати або знятися з місця реєстрації за місцем мешкання, або щоб здійснити угоду купівлі-продажу, якщо військовий є однією зі сторін.  З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також в інтернеті: 

http://www.golos.com.ua/article/372618