Як учаснику АТО отримати імпортний протез: рекомендації військового

//Україна молода. - 2017. - №145.  ( 05.12.2017 )

— Протезування учасників АТО в Україні здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. За новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасники АТО забезпечуються протезуванням через Фонд соціального захисту інвалідів.

Згідно з передбаченим законодавством Порядком, учасник АТО може отримати безоплатне протезування (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, яких немає в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби). Для цього учасник АТО або його законний представник має подати документи особисто або надіслати поштою на адресу Фонду: вул. Глибочицька, 72, м. Київ, 04050.

— Які документи необхідно подавати до Фонду? 

— Заяву; копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; копію ідентифікаційного коду; направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання; рішення військово-лікарської комісії про потребу в протезуванні (ортезуванні); витяг з історії хвороби; фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

 — Який механізм здійснення протезування за кордоном? 

— Розгляд документів щодо протезування учасника АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Фонді соціального захисту інвалідів. Строк розгляду документів не може перевищувати 25 робочих днів iз дати отримання (надходження поштою)

З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети: http://www.umoloda.kiev.ua/number/3246/218/118395/