Стороженко Дмитро  

Полишене чи зруйноване житло: як бути з платою за комунальні послуги

//gorod.dp.ua/news  ( 07.11.2022 )

«Відносини між постачальником комунальних послуг та споживачем врегульовані договором. Ним передбачені й нарахування та оплата, – роз’яснює заступник директора департаменту Дмитро Стороженко. – Виїхали під час війни, повідомте про це компанію, що надає послугу. Засвідчіть свою відсутність довідкою з місця тимчасового проживання».
У першу чергу це для тих, хто відсутній вдома більше 30 днів і чия оселя без приборів обліку. Надавши документальні підтвердження, вони можуть бути звільнені від сплати за низку комунальних послуг. Поінформувавши компанію-постачальника уникнуть зайвих клопотів і ті, у кого встановлені лічильники.
«Якщо ви не будете передавати показники, плату за кожен місяць нараховуватимуть по середньому. Компанія, що надає послугу, не може знати, чому ви не повідомили, скільки спожили. Вона не відслідковує, виїхали ви чи залишаєтеся у квартирі. По поверненню людині доведеться робити перерахунок, а це час», – додає Дмитро Стороженко.
Є послуги, сплачувати за які потрібно. Серед них опалення. Причина в тому, що тепло подається на весь дім. Індивідуально відключити від нього споживача складно та шкідливо для будинку.
«Платити треба й за обслуговування будинку. З цих коштів утримується вся багатоповерхівка та прилегла територія, а не конкретна квартира...  З повним текстом можна ознайомитись в інтернеті:  

https://gorod.dp.ua/news/211479