.  

Як отримати допомогу за лікарняним, якщо ви за кордоном?

//Урядовий кур'єр. - 2022. - №128. - С.2  ( 10.06.2022 )

Щоб отримати допомогу від фонду з-за кордону, необхідно звернутися до місцевого лікаря у країні, де ви перебуваєте, і отримати документальне підтвердження тимчасової непрацездатності. Фахівці Міністерства охорони здоров’я України спростили процедуру, тож лікар в Україні зможе створити для вас медичний висновок дистанційно, на підставі іноземної виписки чи довідки із зазначеним діагнозом. Після створення медвисновку е-лікарняний сформується автоматично для всіх працевлаштованих. Такий створений без особистого прийому лікарняний є підставою для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України.

А в разі вагітності та пологів лікар, який вів чи продовжує вести вагітність жінки, зможе створити медвисновок на підставі власних попередніх медичних записів.

Для отримання допомоги роботодавець працівника, який перебуває за кордоном, має опрацювати е-лікарняний, сформувати за ним заяву-розрахунок і подати її до фонду на оплату. Саме від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати допомоги. Стежити за станом оплати лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund. З повним текстом можна ознайомитись у відділі періодики за адресою : пр. Д. Яворницького,18, а також на сайті газети:  

https://ukurier.gov.ua/uk/news/yak-otrimati-dopomogu-za-likarnyanim-yaksho-vi-za-/