Краєзнавча Електронна бібліотека

Описание Украйны

Анотація: «Описания Украины» авторства французького інженера і військового картографа Гійо?ма (Вільгельма) Левассе?ра де Бопла?на –одне із найважливіших історичних джерел, в якому розповідається про Україну XVII ст. Книга містить унікальні свідчення очевидця про природу України, положення та побут селян та козаків, морських походах запорожців. Автор надає географічні та економічні відомості про Україну, пропонує інформацію про кримських татар, українське козацтво, польське дворянство та королів, та ін. Протягом XVIII-XIX століть «Опис» було перекладено англійською, німецькою, польською, російською мовами. Український переклад Я. Кравця з'явився у 1981 році. Тривалий час робота Боплана залишалася для західноєвропейських читачів цінним джерелом інформації про Україну та її народ.
Бібліографічний опис: Боплан, Г. Описание Украины [Текст] / Г. Боплан. - СПб. : Тип. Карла Крайя, 1832. - 179 с. - пер. с фр.
Джерело електронної копії: Дніпропетровська обласна наукова бібліотека імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія
Опубліковано: 20.03.2023
Кількість переглядів: 75
Переглянути