Дніпропетровська газета. № 5(73). 7 січня 1942 року.
Анотація: Газета виходила у Дніпропетровську в 1941–1943 рр. щоденно, за винятком одного вихідного на тиждень, перший номер вийшов 8 або 9 жовтня 1941 р. Видавалась газета українською мовою, одним аркушем, пізніше, відповідно до обставин і на двох. Головним редактором газети до 31.07.1942 р. був Євген Іванович Савченко. У верхньому лівому куті газету прикрашав тризуб. Зображення тризуба пов’язує часопис із обласною українською управою, яку очолював професор Панас Олійниченко, а його заступником став Василь Регей, член ОУН, який прибув до Дніпропетровська в складі оунівської похідної групи «Південь» на початку війни (16 вересня 1941 р. був заарештований німцями). З першого січня 1942 р. тризуб з газети зникає, змінюється шрифт назви, з’являється назва малим шрифтом німецькою мовою та прізвище відповідального за газету унтер-офіцера А. Тейхмюллера, представника управління генерального Рейхскомісаріату «Україна», згодом керівниками видання були представники окупаційного режиму Е. Штурц і Г.П. Князєв. Здебільшого матеріали часопису висвітлювали події на фронтах та у світі загалом. Вміщували повідомлення від Верховного Командування Німецької Армії, постанови, накази, оголошення місцевої влади, організацій і установ. Водночас на сторінках газети висвітлювали культурне і мистецьке життя регіону. В 1941 та на початку 1942 рр. друкувались самостійницькі кореспонденції національної тематики, написані в дусі закликів до боротьби за незалежну українську державу, матеріали про українську національну атрибутику: герб, прапор, гімн, про національно-визвольну боротьбу та історію краю, про дніпрові пороги, про видатних українських політичних діячів, поетів і письменників, зокрема тут багато матеріалів про Д. Яворницького. Міська «Дніпропетровська газета» багато уваги приділяла роботі театру ім. Шевченка, музеям і бібліотекам міста, зокрема обласній бібліотеці. В 1942 р. у газеті значно зменшилось число кореспонденцій, присвячених національно-патріотичній тематиці. Українські національні сили були усунуті від видання газети. Сьогодні номери газети, які збереглися, є цінним джерелом інформації.
Бібліографічний опис: Дніпропетровська газета [Текст] : щоденний офіційний орган міста Дніпропетровська / гол. ред.: Є. Савченко. – Дніпропетровськ. - 1942. – 7 січня. - №5 (73).
Джерело електронної копії: Дніпропетровська обласна наукова бібліотека імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія
Опубліковано: 16.05.2022
Кількість переглядів: 33
Переглянути