Краєзнавча Електронна бібліотека

Тарас Шевченко на Нікопольщині. Рік 1843

> Анотація: Книга відомого нікопольського історика-краєзнавця Павла Богуша є історичним нарисом, який продовжує серію книг автора про рідний край. У книзі розповідається про подорож Тараса Григоровича Шевченка Південною Україною у 1843-1844 рр. та про його перебування у Нікополі, який був центром козацької культури. Поет відвідав пам’ятні місця козацтва – Чортомлицьку і Микитинську Січ, села Покровське і Капулівка, острів Хортиця. Друга частина книги присвячена образотворчому мистецтву Т.Г. Шевченка й тим його малюнкам, на яких зображена Нікопольщина. Третя частина книги описує усі сучасні пам’ятні місця та заходи у Нікополі, які присвячені поетові та його візиту до міста у 1843 році. Нарис також містить багато історичних відомостей про всі визначні пам'ятки Нікопольського краю.
 
Аннотация: Книга известного никопольского историка-краеведа Павла Богуша является историческим очерком, продолжающим серию книг автора о родном крае. В книге рассказывается о путешествии Тараса Григорьевича Шевченко по Южной Украине в 1843-1844 гг. и его пребывании в Никополе, который был центром казацкой культуры. Поэт посетил многие памятные места казацтва – Чертомлыцкую и Микитинскую Сечь, села Покровское и Капуловка, остров Хортица. Вторая часть книги посвящена изобразительному искусству Т.Г. Шевченко и тем его рисункам, на которых запечетлена Никопольщина. Третья часть книги описывает все современные памятные места и мероприятия в Никополе, посвящённые поэту и его визиту в город в 1843 году. Очерк также содержит много исторических сведений обо всех достопримечательностях Никопольского края.
Бібліографічний опис: Богуш, Павло Михаилович. Тарас Шевченко на Нікопольщині. Рік 1843 [Текст] / Павло Михаилович Богуш. - Дніпропетровськ : Пороги, 1993. - 67 с.
Джерело електронної копії: Дніпропетровська обласна наукова бібліотека імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія
Опубліковано: 05.08.2019
Кількість переглядів: 1948
Переглянути