Краєзнавча Електронна бібліотека

Матеріалы для исторіи Запорожскихъ козаковъ. Вып.5.

> Анотація: У 1903 році в Катеринославі почала діяти Вчена архівна комісія, яка займалась історіографічними дослідженнями, вивченням історії, в першу чергу місцевого краю, видавничою діяльністю. Залишилося десять її випусків. До 5-го випуску увійшли матеріали з історії запорозьких козаків, підготовлені до друку Я. Новицьким та його ж доповнення до збірки українських пісень, надрукованих у попередньому випуску;стаття В.В. Данилова пам’яті етнографа та краєзнавця Г. Залюбовського; дослідження окремих сторінок з історії Катеринославської єпархії В. Біднова. Розділ «Библиография» містить відгуки на публікації Д. Яворницького «Раскопка курганов в пределах Екатеринославской губернии», Л.М. «Письма архимандрита Антонина Капустина к протоіерею Серафиму Антоновичу Серафимову» та В. Данилова «Екатеринославский обласний музей імени А.Н. Поля». Крім того у випуску оприлюднено звіти та протоколи засідань Комісії та список її членів.
Бібліографічний опис: Новицкій, Я. П. Матеріалы для исторіи Запорожскихъ козаковъ. Вып.5 [Текст] / Я.П. Новицкiй; Ред. А.С.Синявского. - Екатеринославъ : Тип. Губернскаго Земства, 1909. - 166 с.
Джерело електронної копії: Дніпропетровська обласна наукова бібліотека імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія
Опубліковано: 31.03.2023
Кількість переглядів: 2093
Переглянути