Сніжко Валерій Володимирович

 


Адміністрація бібліотеки висловлює щиру подяку Валерію Володимировичу Сніжко за чудові книжкові подарунки!
Впевнені, що читачі нашої бібліотеки обов’язково знайдуть, у кожній з цих книжок, багато цікавої і пізнавальної інформації.
Валерій Володимирович Сніжко, народився 30 серпня 1946 р. у м. Києві. Закінчив два факультети Української сільськогосподарської академії (захисту рослин і педагогічний) та аспірантуру при АН України, кандидат біологічних наук. Захистив першу в СРСР дисертацію з теоретичних біологічних та практичних питань діяльності фітодизайну. Є автором 21 наукової праці та більш як 150 наукових і методичних статей. Є засновником і багатолітнім головою Всеукраїнського Наукового та Професійного Товариства ім. Ярослава Стецька. У середині 70-х рр. минулого століття писав гумористичні оповідання, які виконувалися у радіопередачах: «А ми до вас у ранковий час» та «Від суботи до суботи».

Сніжко, Валерій Володимирович. Ностальгія: Метелик: роман / В.В. Сніжко. – К.: Вид-во ім. Олени Теліги, 2014. – 200 с.
«Ностальгія: Метелик» - перший надрукований художній твір Валерія Сніжко.
Долі людей і таїна природного біосу, право на вибір і тягар відповідальності, благоговіння перед життям і руйнівний наступ технократичної цивілізації – у цих координатах розгортається оповідний плин роману знаного українознавця і натурфілософа Валерія Сніжка.

 

Сніжко, Валерій Володимирович. Українознавство: природна психо-філософська концепція: монографія / В.В. Сніжко; МОН України, ННДІ українознавства. – К. , 2010. – 528 с.
Монографія присвячена українознавству, зокрема природничому напрямку його дослідження, де використано філософські та психологічні підходи. Природа та українське природне довкілля розглядаються як визначні людиноформуючі геопсихічні структури, завдяки яким людські суспільства формуються як оригінальні, психоадаптовані до певного регіону. Створена на такому науковому ґрунті природна психо-філософська концепція спрямована на
утвердження українських стереотипів мислення, які мають замінити існуючі неукраїнські.
Книга розрахована на фахівців з українознавства, філософів - студентів, аспірантів та викладачів.

 

Сніжко, Валерій Володимирович. Ідеологія Терену: вибрані праці, друковані на сторінках журналу «Образотворче мистецтво», та альманаху «Артанія» / В.В. Сніжко. – К.: Софія А, 2004. – 176 с.
У своїй книзі «Ідеологія Терену» Валерій Сніжко пропонує оригінальну міждисциплінарну наукову розвідку, яка висвітлює етноформуючий вплив природного «Довкілля Українського Терену» на становлення української Нації, виокремлюючи переконаність, що найочевидніше українознавча ідея наразі має саме виявлення у національному мистецтві. Саме Образо-творче Мистецтво спільно із Українознавством мужньо ламають стереотип минулого, накинуті нам чужинцями. Книга розрахована на фахівців і широке коло читачів. Публікується в авторській редакції.

 

Сніжко, Валерій Володимирович. Серед квітів: науково-популярний довідник / В.В. Сніжко. – К.: Українська Видавнича Спілка, 1996. – 72 с.
Стародавні міфи та релігійні обряди усіх народів світу пов’язані з Природою, її величезним світом рослин, їх наділяли найбільш незвичайними властивостями. Матеріальні цінності давніх цивілізацій, які дійшли до наших днів, зберегли зображення рослин, плодів та квітів. Особливо пощастило в цьому відношенні квітам лотоса, троянди, хризантеми, персика, сливи.
Історія використання рослин почалася ду
же давно і продовжується по сьогодні. Кожна країна, кожен народ додав щось своє. Це і висячі сади Давнього Вавілону, і плаваючі острови-сади Індії та Мексики, і корейський садовий дизайн, і японське емоційно-естетичне мистецтво ікебани, і сучасне мистецтво квіткового аранжування та багато іншого.
Книга Валерія Сніжко «Серед квітів» - це науково-популярний довідник, що увібрав у себе багатолітній досвід автора і містить в собі інформацію про естетичне використання рослин у приміщенні, про догляд за рослинами, що кому дарувати, які квіти можна поєднувати між собою та ще багато пізнавальної інформації, яка обов’язково зацікавить широкі кола любителів природи й тих, хто хоче зробити своє помешкання живим, затишним і сучасним.

 

Бажаємо Валерію Володимировичу творчого натхнення і сподіваємося на подальшу співпрацю!