Пишний Василь

 
,
священник Храму Покрови Пресвятої Богородиці, с.Рубанівське, Васильківського району, Дніпропетровської області та його служителі

Висловлюємо найтепліші слова подяки за приєднання до Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна», за надання (26.06.2017 р.) нової літератури (114 прим.) в ОФ нашої бібліотеки для подальшої передачі її українським воїнам.
Ця підтримка — свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем патріотичного і духовного виховання молоді в Україні та розуміння непересічної важливості всестороннього розвитку підростаючого покоління.
Сподіваємось, що цей комплект книжок-дарунків, який ми передамо у бібліотеки військових частин, матиме неабиякий успіх у воїнів та їхніх дітей.

Серед дарунків книги І.Манжури.
В 70-х роках XIX ст.Іван Іванович Манжура, видатний український поет, етнограф і фольклорист був управляючим в маєтку Івана Григоровича Василенка та його матері в селі Рубанівське.

Поему-казку
Манжура І. Трьомсин Богатир: Поема – казка.- Дніпро-Навіки: Літограф, 2016.- 92 с.: іл.

автор присвятив Івану Григоровичу Василенку, людині передових демократичних поглядів. Його предок, Григорій Іванович Василенко, на призвісько Трьомсин, числився на Запорізькій Січі серед військової старшини писарем Кодацького перевозу на Дніпрі і на Самарському мосту. Його ім`я увійшло в історію заселення Придніпровського краю кінця XVIII ст.Родина благодійників Василенків-Трьомсиненків в житті І. Манжури мала доленосне значення.
Цей твір живе у літературі Придніпров`я не одне століття, Трьомсин Богатир уособлює найвищі неперехідні духовні цінності, які шануються в усьому світі, відображає безмежжя поетичної вигадки нашого народу, згуртовує українців і водночас єднає і братає з іншими народами. Цей образ назавжди увійшов в історико-культурний простір Дніпропетровщини, є гідним втіленням історії і слави запорозького козацтва, монументом віковічної мрії людства про найдорожче – про щастя, любов, вірність, справедливість, свободу, про торжество світлих почуттів над темними силами.

 

Коли читаєш інші казки:


Манжура І. Іван Голик: Поема-казка.- Дніпро:Навіки: Літограф, 2015.- 64 с.:іл.,

 

 

 

Манжура І. Казка про Хитрого Лисовина і про других звірів та про те, що він їм, а вони йому коїли.- Дніпро-Навіки:Літограф, 2010.- 66 с.

Манжура І. Божа тростка:казки Нижньої Наддніпрянщини. - Дніпропетровськ-Навіки: Літограф, 2011.- 86 с.

 

Манжура І. Не судьба, а щира правда:казка.- Дніпро-Навіки, 2009.- 20 с.,

то поринаєш у світ мудрої давнини, в чарівну пісенність правіків, в загадкову казковість нашої спадщини…Все це мудре, гарне, щире, добре, тихе, сумне, веселе, ніжне, правдиве, глибоке, дзвінке співуче, сильне, чарівне, дивне, рідне, вічне…
А яка мова! Аж серце тріпоче: ось яка наша українська Мова – вщерть наповнена віковічною мудрістю, лагідністю, красою, щирістю і добротою душі українського народу!

Короткі усні оповідання, розповіді про те, що нібито сталось насправді, або про надзвичайні події, пригоди, як от спілкування людини з надприродними силами увійшли у книжку-дарунок

 

Манжура І. Билиця.- Дніпро-Навіки: Літограф, 2015.- 34 с.

Роль билиць у житті людини надзвичайно велика, бо вони вкорінюють у нашій душі любов до рідного слова, його краси і чарівної милозвучності. Вони і повчають і виховують, і розважають, розвивають уяву, мають моралізаторський вплив, що надалі визначає поведінку, етикету, спосіб мислення, височінь та світло ідеалів.

Понад п`ятдесят віршів вміщує збірка

Манжура І.Боже, скільки благодаті ласка нам Твоя дає!: народні пісні в записах Івана Манжури.- Дніпро-Навіки: Літограф, 2012.- 94 с.

Це – поезії Л.Степовички, І.Сокульського, І.Манжури, Михайла Пишного. Вірші присвячені Івану Манжурі, покладені на музику Марка Намуса.

До 160-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького видана книжечка


Отгукніться ж,
діти! Дмитро Яворницький.- Дніпро-Навіки:Літограф, 2015.- 68 с.:іл.

Вона вміщує поетичні та уривки прозаїчних творів Дмитра Івановича, а також вірші присвячені Яворницькому - Наталки Нікуліної, Валерія Герасимчука, Лесі Степовички.

Читач твору


Степовичка Л. І со духом твоїм: Поезія. Проза.- Дніпро-Навіки: Літограф, 2015.- 100 с.: іл.
ознайомиться з циклом із п`яти віршів «Паломництво», з «Поемою про матір», з «Поемою про батька», з віршами: «Поет Іван Манжура», «Рубанівське, бузковий раю», з фрагментом повісті Л.Степовички «
У шпаринці між двома світами» і т.ін.

Ювілейні дати видатних постатей української історії: святих, героїв, вчених, мислителів, провідників нашого народу вміщено до книжки – дарунку

 


Слав
а України. Українські ювілеї 2017 року.- Дніпро-Навіки: Літограф, 2017.- 271 с.

Про чарівний світ українських дивотрав, що ростуть на Рубанівській заповідній церковній території, про їх цілющість, корисність розповідається у новій книжці

 


Будь ласка ! М.Гринько, Л.Клименко, А.Бондаренко, Л.Овдієнко та ін.- Дніпро-Навіки: Літограф, 2017.- 159 с.

 

 

Шановного читача запрошуємо ознайомитися з цікавою літературою.

 

Низький уклін дарувальникам за розуміння і підтримку та побажання здоров`я на довгі роки!