«Інтерекоцентр»

 


Благодійна організація «Інтерекоцентр», працюючи у напрямку збереження екології, надрукувала книги для вчених та студентів і безкоштовно подарувала їх багатьом бібліотекам України.
Цікаві книжкові дарунки від організації «Інтерекоцентр» отримала і ДОУНБ ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія.

Адміністрація бібліотеки висловлює щирі слова вдячності благодійній організації «Інте
рекоцентр» за подаровані книжкові примірники і має надію на подальшу співпрацю та продовження друку книг, які торкаються теми збереження біологічного різноманіття України.

Смарагдова мережа в Україні [Текст] / О.Р. Болтачов [та ін.] ; під ред. Л. Д. Проценка, - К. : Хімджест, 2011. – 191 с.

Книга «Смарагдова мережа в Україні» знайомить читачів з науковими пропозиціями, підготовленими групою висококваліфікованих експертів та науковців, щодо потенційних об’єктів Смарагдової мережі в Україні (Смарагдових об’єктів) та правовими і методологічними питаннями щодо створення і функціонування зазначеної мережі.
Смарагдові об’єкти, це такі території, на яких мешкають види рослин та знаходяться оселища (біотопи), що охороняються Бернською конвенцією, та відповідають іншим умовам, щоб терито
рія могла отримати статус Смарагдового об’єкта. Тобто це ті види і оселища, які мають дуже високу міжнародну цінність, підтверджену урядами 49 країн та Європейським Союзом, які підписали конвенцію.
Мета книги «Смарагдова мережа в Україні» - ознайомити представників державних органів, керівників об’єктів природно-заповідного фонду, власників та землекористувачів, науковців, громадськість та інших зацікавлених осіб та організації з процесом створення Смарагдової мережі та пропозиціями вчених щодо 151 потенційного об’єкта Смарагдової мережі в Україні.

 

Онищенко, В.А. Оселища України за класифікацією EUNIS / В. А. Онищенко. – К.: Фітосоціоцентр, 2016. - 56 c.

Ця книга є адаптованим для України коротким довідником для визнання оселищ І-ІІІ рівнів класифікації EUNIS та оселищ з Резолюції 4 Бернської конвенції, які зустрічаються в Україні. Слід відзначити, що для визначення оселищ з Резолюції 4 (1996) доцільно також застосовувати тлумачний довідник (Іnterpretation manual…, 2015). Однак цей довідник, який написаний для всієї Європи, не завжди ефективний для визначення оселищ в Україні.
У книзі «Оселища України за класифікацією EUNIS» не вказані повні характеристики оселищ, які є, наприклад, на сайті EUNIS. Увага акцентується на тих ознаках, які мають найбільшу діагностичну цін
ність. Також наводяться типи оселищ, до яких дане оселище може бути помилково віднесене, та вказуються їх відмінності. В ряді випадків характеристики не наводяться, оскільки назва включає достатню кількість діагностичної інформації. В деяких випадках добавлено додаткову інформацію, яка відсутня в оригінальних англомовних текстах.

 

Судинні рослини Смарагдової мережі України під охороною Бернської конвенції / під ред. В. А. Соломахи. - Житомир: Вид. О. О. Євенок, 2017. - 152 с.

В книзі «Судинні рослини Смарагдової мережі України під охороною Бернської конвенції» охарактеризовано 52 види судинних рослин із Резолюції 6 (1998) Бернської конвенції, для збереження яких створюється Смарагдова мережа України. Представлена інформація щодо Смарагдової мережі і процесу її створення в Україні та сучасний стан поширення зазначених видів.
Для характеристики наведених у книзі 52 видів рослин та написання самої книги були запрошені науковці з різних регіонів країни. В основу хронологічної приуроченості певного виду до об’єкта Смарагдової мережі покладено матеріали літературних джерел та гербарні збори за останні 20 років відповідно до вимог Ради Європи. Всі ці дані відображено на картах.
Характеристика кожного виду містить назву рослини (українська й латинська), назву родини, статус прийнятий з урахуванням категорій ЧКУ (2009) й Європейського Червоного списку (IUCN. Red…, 2012) та наукову цінність. Потім наведено загальний ареал та поширення його не території України; загальна морфолого-біологічна характеристика та умови зростання. Відмічена чисельність, стан популяцій і головні фактор
и їхнього зменшення. Наводяться також прийняті та необхідні заходи збереження виду; використані літературні джерела.
Книга «Судинні рослини Смарагдової мережі України під охороною Бернської конвенції» розрахована на професійних екологів, працівників природоохоронних організацій, викладачів вузів та студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів, вчителів біології.

Співробітники бібліотеки впевнені у тому, що книги подаровані благодійною організацією «Інтерекоцентр» обов’язково знайдуть своїх читачів і стануть у нагоді всім, кого цікавлять питання екології.