Скорик Михайлo Тихонович

 

відомий дисидент, журналіст з Дніпропетровщини,
автор документальної прози і поетичних творів.

 

Дирекція висловлює щиру подяку за подаровану (2.09.2016 р.) літературу в обмінний фонд бібліотеки (142 примірника).

Читачам відома знаного журналіста Михайла Скорика книжка «Зима», видана київським видавництвом «Правда Ярославичів» у 2000 р., де він дебютував і як поет 1960-1970 років, і як журналіст, що торкався гострих проблем суспільно-політичного життя на «батьківщині застою» - Дніпропетровщині.
І ось автор знову повертається до свого улюбленого жанру – документальної прози.
У новому творі

Скорик М. Весна. Хроніка українського спротиву.- К.: Український пріоритет, 2012.- 624 с.:іл..

бачимо ніби продовження документальної розповіді в формі журналістської хроніки, що є, на жаль, не завжди уквітчаною весняними барвами та оптимістичними перипетіями.
Видання
розраховане на всіх, хто не забуває, якого він роду-племені, науковців, літературознавців, краєзнавців та молодого покоління української держави.

Книга

Скорик М.Літо. До кучмізму і після.- К.:КИТ, 2013.- 464 с.:іл.,

ніби є продовженням творчого доробку автора в двох його попередніх творах документальної прози – «Зима». Сповідь про пережите та «Весна. Хроніка українського спротиву».
У ній зібрано все найактуальніше з журналістського життєпису автора, вихідця зі славної Слобожанщини,
друковане в центральній та місцевій пресі за час його власкорівської та редакторської діяльності. Журналіст ніби розділяє свій творчий публіцистичний доробок на суспільну ситуацію, в якій працював: до кучмізму і після нього. Читач засвідчить для себе, як за дніпропетровського Президента України герої фейлетонів «виростали» до вершин державного управління.
Видання розраховане на всіх, хто працює зі словом, хто причетний до правозахисної діяльності (і не тільки) та вболіває за долю своєї української держави та рідного народу.

Нова книга

Скорик М. Осінь. Жахи україномору.- К.: КИТ, 2015.- 624 с.:іл.

є завершальною з документального циклу автора «Зима», «Весна». Хроніка українського спротиву», «Літо. До кучмізму і після». Публіцист і дослідник-літературознавець Михайло Скорик у своїх творах повертається до страшних подій, які відбувалися в його рідному слобожанському селі 1932-1933 рр., спираючись на свідчення очевидців та на мову архівних документів.
Може стати в на
годі дослідникам та студентам, які вивчають процес становлення радянської влади, і небайдужим читачам, котрі люблять історію нашого краю.

У світі слова Михайло Скорик знаний як документаліст журналістських розслідувань, який починав із віршування в поетичну епоху шістдесятництва, однак книга

Скорик М. Старорябинівські етюди:Поезія.- К.: КИТ, 2016.- 224 с.:іл.

стане несподіванкою для читачів, оскільки є власним поетичним доробком автора.

Відцвітає літо
На вустах калини
І журбою стелеться
Оксамит доріг.
А на серці радість -
Пісня України,
Веселкове маєво кольорів.

У книзі зібрано друковані й рукописні твори, написані протягом багатьох років його життя, і є колоритним свідченням не лише його суспільно-політичних перипетій.

Для усіх, хто не байдужий до поетичного слова.

 

Шановному журналістові бажаємо доброго здоров`я, бадьорості, творчого натхнення та подальшої співпраці з бібліотекою!