Маменко Ростислав Петрович

 

автор п`яти книг поезій: Життя мого надії, Про Гая-Гайявату, Мій човен-він як птах!,
Моя довіра, Годинник.
Член Національної Спілки письменників України.
.

Дирекція бібліотеки щиро дякує за подаровані (20.10.11р.) в фонд бібліотеки нові книжкові видання (284 примірника).

Поезія Ростислава Маменка – це щемлива і незнакома пам`ять серця, в якому озиваються і радощі, і прикрощі, і марнощі, і любощі буття земного, в летючі миттєвості постають в самобутньому національному колориті.
До шостої книги вибраних поезій

Маменко Р.П. Я чую ваші голоси [Текст]: Поеми. Поезії. - Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 2011. - 192 с.


автор вибрав найкраще із свого поетичного доробку, маючи за критерій природність вираження звіданих чуттів од перебігів пульсуючого струму буття земного. Це поезії із збірок «Мій човен – він як птах!»,»Моя довіра», «Годинник». Це ліро-епічна поема «життя мого надія» та поема-легенда «Про Гая-Гайявату».
Поезії та панорамні епічні твори Ростислава Маменка найбільш адресовані юному поколінню українців, щоб йшли вони грімливою дорогою життя в літа прийдешні з душею яснозорою, пам`ятаючи, що автор поетичних рядків чує голоси минулого, нинішнього і майбутнього, голоси природи і зоряного космічного безмежжя, голоси їхніх світлих надій
Поезія Маменка щедротно дарує людям віщі дарунки пам`яті пломінкого серця, що провіщає безсмертя роду українського на волелюбній землі настражданої за віки матері – України.

Яка буде зрада,
Ну,зовсім як страта,
Якщо я не встигну про вас написати!
Бо вже окрім мене ніхто вас не знає,
У сні вас не кличе і так не кохає.
Старих з мого роду вже зовсім нікого.
Мене вже теж кличе далека дорога.
Коли б описать все од краю до краю,
Від долу до неба!
І сестро, про тебе,
Про тебе, про всіх тих, кого вже немає,-
Ще серце тріпоче, надію плекає.
…………………………………………..

Книга наповнена любов`ю до рідної Батьківщини і болем від нелегкої долі її народу; непохитною вірою в краще майбутнє. Лірика відтворює неповторність рис людської особистості, вона є своєрідним підсумком життєвого досвіду та заповітних мрій.

…Одне повинен пам`ятати,
Що всі ми, всі ми з України!
Навіть на небі у раю,
Ми кожен день благаєм Бога,
За землю, матінку свою.


Ліричний герой російськомовної книги

Маменко Р. Маскарад [Текст]:Лирика разных лет.- Д.: Лира, 2011.- 100 с.

що пережив радянську епоху, даремно шукає в житті свою маску, щоб пристосуватися до реалій дійсності. Заспокоєння йому приносять лише нетлінні людські цінності: чарівність природи, любов, мистецтво, послідовність люського життя.
Поетична мова «Маскараду» матефорична, алегорична. Автору властивий романтизм, майже втрачений в наш прагматичний час. Книга «Маскарад» присвячена автором з почуттям подяки та любові своєму першому читачеві та вимогливому критику – дружині Вероніці.

Побажаємо ж успіху та визнання цій непередбаченій для багатьох книзі поета!