Акатов Віктор (Павло Романець)

 

поет, прозаїк, художник-графік, вчений в області економіки, права та філософії, педагог, громадський та державний діяч. Автор трьох поетичних книг, книг оповідань, трьох персональних виставок графічних робіт.
В сфері науки - понад 210 публікацій, в тому числі 120 наукових робіт, з них 37 книг та брошур.


Бібліотека висловлює подяку за безкоштовну передачу (4.11.2011р.) в фонд бібліотеки книжок в кількості 9 примірників.

Роман
Акатов Р. Точка невозврата. Записки ликвидатора [текст]: Роман .- Кострома: Авантитул, 2007. - 616 с.

перший великий твір автора,більш схожий на трилогію, як триптих в малярстві: усвідомлення себе через друзів, через минуле, через кохання. Автор не з чуток знає про Чорнобиль.Він свідок та учасник наслідків тієї трагедії, майже з самого початку.
«Точка невозврата» - це по суті записки людини, що пройшла через одну з найбільших трагедій в історії людства - Чорнобильську ядерну катастрофу.
Всього лише один рік з життя Петра Русенка і разом з тим все його життя, що переплетене з долею країни та народу. Прагнучи утекти від важких нестерпних спогадів, Петро стикається з обставинами рішуче змінюючи свою долю, власні спрямування, погляди на минуле та майбутнє на самого себе, на колишню та нову батьківщину. Неочікувані дивовижні відкриття і перепитії життя Петра та його друзів переплітаються з долями багатьох історичних істот, з якими герої роману зустрічались в Чорнобилі, в подальші роки та сьогодення.
Разом з героями «Записок» читач побуває в різних місцях Чорнобильської зони, в Києві, Москві, Дніпропетровську, Саратові, на Уралі, Західній Україні, Байконурі, Новій Землі, в Криму і т.ін.
Всі події, описані в романі, дійсно мали місце, герої - реальні особи.
Читач відкриє в «Записках» багато невідомих раніше відомостей, пов`язаних з Чорнобильською трагедією, іншими аваріями та ядерними катастрофами, відомими історичними подіями, познайомиться з оригінальними версіями причин їх виникнення.
Роман не залишить читача байдужим. Це хороше і потрібне читання, особливо в наш час.

В книзі

Романець П. Каталог виставки графики. Галерея «Перпетум Арт». - Кострома, 2003. - 16 с.

вперше художник представлений перед нами в чистому жанрі абстрактного мистецтва. Підбір робіт тенденціозний, більш яскравий. Показана оригінальність мислення художника, його вільне володіння матеріалом (тушшю, пером).
Одні назви ніби абстрактних робіт «Бич судьбы», «Бессилие пут», «Постижение мудрости» говорять про філософський склад розуму художника, який дійсно правдиво користується абстрактним прийомом для вираження абстрактних понять. Але і фігуративне мистецтво присутнє в його творчості (серія портретів: «Автопортрет. Мысли», «Тайна», «Рембрант», «Козьма Прутков» та інші), тільки зовнішньо апелюють до людських форм, але є на більш глибокому рівні по суті тими ж абстрактними поняттями та філософськими узагальненнями теми «Человек».
Художник Сергій Маковей в передмові до каталогу виставки графіки Романця підкреслив, що Павло Романець – не професійний художник, а художник – аматор, але хочеться нагадати фразу Єфима Честнякова – іншого геніального «аматора»: «Хай кожний з вас покаже силу та красу своїх мрій, і по цій силі та красі своїх мрій займе
відповідне йому місце»