Архiв надходжень
Переглянути цікавi надходження
« початок ‹ назад ... 18 19 20 21 22 23 24 25 ... вперед › кінець »
1569483кп чз ; 821.162.1
Сапковський, А. Відьмак. Час Погорди [Текст] : роман / А. Сапковський ; пер. з пол. С. Легеза.- Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020.- 320c. З останнім сподіванням дивились королівства на з’їзд чародіїв на острові Танедд. Хиткою була надія, що він покладе край братовбивчій війні, бо і серед магів не було миру, а лише марнославство та погорда. Йеннефер і Ґеральт намагалися знайти в школі чарівниць в Аретузі безпечний прихисток для своєї вихованки – і потрапили в саме пекло заколоту, у якому майже всі виявилися зрадженими: настали нові часи, коли магія є безсилою проти політичних інтриг і людських підступів. Полонена Йеннефер зникає, напівживого Ґеральта рятують дріади в лісі Брокілон. А Цірі кличе до себе таємнича ельфійська Вежа Чайки, силу якої не змогли підкорити наймогутніші чарівники нових часів…
1569488кп чз ; 821.111(73)
Семпл, М. Де ти поділась, Бернадетт? [Текст] : роман / М. Семпл ; пер. з англ. А. Лапін..- Харків : Віват, 2018.- 352c. Бі — дівчинка незвичайна, дуже креативна й розумна для своїх 15 років. Це не дивно, бо її тато — один із комп’ютерних геніїв компанії «Майкрософт», а мама… Мама — надзвичайно ексцентрична жінка. Назвала доньку Балакрішна. Замість чепурного будиночка придбала в Сіетлі занедбану будівлю й живе там із родиною. Для вирішення поточних справ найняла віртуальну помічницю з Індії. За відмінне навчання Бі забажала на Різдво сімейну мандрівку в Антарктиду, але за два дні до поїздки її мама зникла. То куди поділася Бернадетт? Бі ні перед чим не зупиниться, вона шукатиме маму всюди…
1569538кп чз ; 821.111(73)
Шеффер, М. Е. Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння [Текст] : роман / М. Е. Шеффер, Е. Берровз ; пер. з англ. Т. Скрипник.- Харків : Віват, 2019.- 272c. Джулієт — молода письменниця. Вона шукає сюжет для нової книжки. Та краще їй бути обачнішою. Не відповідати на листи незнайомців із острова Ґернсі. Не радити їм хороші книжкові крамниці у повоєнному Лондоні. Краще взагалі оминати цю тему. Бо так дівчина ризикує дізнатися про «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння». Виникне безліч запитань, і Джулієт напише листа у відповідь… Її життя перевернеться догори дриґом. Героїня з головою порине в карколомні пригоди. Там буде все: війна та похмурі часи німецької окупації, заборонене товариство, де збиратимуться ті, хто не втратив надії, а ще дивакуваті книголюби, що знають, якою має бути надзвичайна книжка. Саме такою, як ця…
м1540712кп чз ; 63.3(4УКР)41-8
Духопельников, В. М. Володимир Великий.- Харків : ПЕТ, 2015.- 127c. Ніхто з перших київських князів не залишив про себе таку пам'ять, як Володимир Великий. Про нього і час його правління на Русі, коли держава досягла вершини своєї могутності, народ складав билини, оповіді та пісні. Він хрестив Русь і таким чином встановив спадкоємний зв'язок з Візантією, яка була на той час центром європейської культури та освіти.
м1540718кп чз ; 54.5(4УКР)д
Згурська, М. П. Микола Амосов.- Харків : ПЕТ, 2015.- 127c. Амосов – один з піонерів радянської серцево-судинної хірургії – залишив людству тисячі врятованих життів, кілька десятків книг і свою знамениту гімнастику. Хірург-кардіолог і фахівець у галузі кібернетики, провідний спеціаліст в СРСР з операцій на серці за роки творчої діяльності провів понад 6 тисяч операцій на серці, вперше в країні провів протезування мітрального клапана серця, створив і першим у світі почав використовувати штучні серцеві клапани з покриттям. Його наукові праці присвячені хірургічному лікуванню хвороб легенів, серця, кровоносних судин, медичної кібернетики.
м1540709 аб ; 63.3(4УКР)6-8
Кокотюха, А. А. Іван Кожедуб.- Харків : ПЕТ, 2015.- 127c. Іван Микитович Кожедуб – військовий льотчик, визнаний кращим асом авіації союзників у Другій світовій війні. На його рахунку 330 бойових вильотів, 120 повітряних боїв, 62 збитих літаків противника. Як найрезультативніший льотчик-винищувач був тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Після війни Кожедуб – командир дивізії, маршал авіації. Ім’я цього видатного льотчика-винищувача увійшло в історію світової авіації.
м1540662кп чз ; 83.3(4УКР)6-8 Сосюра, В.
Коляда, І. А. Володимир Сосюра.- Х. : Бібколектор, 2015.- 119c. Доля видатного українського лірика, лауреата Шевченківської премії 1963 року Володимира Сосюри тісно пов’язана з подіями Жовтневої революції і громадянської війни в Україні, громадським та літературним життям 20 – 50-х років ХХ століття. Його творчий шлях був драматичним. Якщо першим збіркам Сосюри притаманна романтика боротьби й кохання, то пізніше він відчуває внутрішнє роздвоєння («комунар і націоналіст»), неможливість поєднати відданість революції з почуттям національного обов'язку. У 1951 році за вірш «Любіть Україну» поета звинуватили у «буржуазному націоналізмі», перестали друкувати його твори. І сьогодні яскрава щира поезія В. Сосюри має багато шанувальників, як і раніше, вона чарує своєю задушевністю, теплотою і правдивістю почуттів.
м1540678 куц ; 83.3(4УКР)6-8 Рильський, М.
Коляда, І. А. Максим Рильський.- Харків : Бібколектор, 2015.- 120c. Видатний український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, академік АН України понад 50 років працював у літературі і залишив нам велику спадщину. «Поет – це людина, що палко любить слово, як найгострішу зброю», – говорив Рильський, і він дійсно був «володарем слів ясних і мудрих». Його поезії сповнені щирістю, відвертістю, пронизані мотивами любові до усього сущого. «Читачу! Поглянь, усміхнись: я твій, я не вмер, я живий!» – ці слова спадають на думку, коли читаєш безсмертні вірші Максима Тадейовича Рильського.
м1540721кп хр ; 85.313(4УКР)5-8 Лисенко М.
Коляда, І. А. Микола Лисенко.- Харків : ПЕТ, 2015.- 127c. Видатний український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору та громадський діяч Микола Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу, а також написав значну кількість творів на слова Т. Шевченка. Лисенко заслужено вважається засновником української національної музики. Суттєву роль у цьому відіграє як композиторська, так і етнографічна діяльність.
м1540926кп чз ; 63.3(4УКР)46-8
Коляда, І. А. Пилип Орлик.- Харків : Фоліо, 2015.- 121c. Впродовж багатьох років ім’я Пилипа Орлика таврувалось як зрадника українського народу і пов’язувалось із постаттю І. Мазепи. В офіційній дореволюційній та радянській історичній літературі його згадували дуже мало. Ставши гетьманом, уклав зі старшиною і представниками запорожців угоду, яка дістала назву Пакти і конституція прав і вольностей Запорозького Війська, яку пізніше називали Конституція Пилипа Орлика та Бендерська Конституція. Документ складався зі вступу й 16 статей, у яких проголошувалася незалежність України від Московії та Речі Посполитої. Проголосивши Україну фактично незалежною республікою, Конституція Пилипа Орлика стала найвищим досягненням тогочасної політичної думки не тільки в Україні, а й у Європі.