Довідник безбар’єрності

---
Довідник безбар’єрності


Напевно зараз в Україні немає людинини, яка б не чула слово «безбар'єрність». Про неї говорять політики, активісти і пересічні громадяни. Безбар’єрність – це вимога часу та базова необхідність для мільйонів українців. Впровадження стандартів безбар’єрного суспільства відкриває можливості для всіх людей, включаючи осіб з інвалідністю, старших людей, батьків з дітьми реалізувати себе, розкрити свій потенціал.

Бібліотека отримала «Довідник безбар’єрності». Це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

Структура Довідника включає в себе чотири розділи.

Розділ «Складові безбар’єрності» простою та доступною мовою розкриває поняття бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі «Правила мови» наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови – мови, у якій відсутні слова та фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини.

У розділі «Словник» зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так.

Розділ «Безбар’єрний календар» розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати, та коли привітання є недоречними.

Тож «Довідник безбар’єрності» допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина. Це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування в суспільстві.


 

Усього переглядів: 59