24 серпня Україна відзначає річницю відновлення нашої державності - День Незалежності України.

---
24 серпня Україна відзначає річницю відновлення нашої державності - День Незалежності України.

24 серпня Україна відзначає річницю відновлення нашої державності - День Незалежності України.
Тисячолітня історія вела нашу країну до цієї події.

Протягом всіх цих віків українська нація формувалася на території сучасної України. Це був важкий і тернистий шлях здобутків і поневірянь.
У ХІІ–ХІІІ ст. розпадається Київська Русь, частина земель переходить під владу Москви.
Наступною в історії України незалежною державою було Галицько-Волинське князівство (ХІІІ–ХІV ст.).
Потім – тривалий і виснажливий період боротьби за власну незалежність із Литвою та Польщею.

У XVII ст. – нова поява України на політичній карті Європи у вигляді Запорозької Січі. Молода держава не змогла забезпечити власну свободу, тому відбувся розподіл її земель між Польщею та Російською імперією, а після занепаду Польщі – з Австро-Угорщиною.
Революційні події початку XX ст. зруйнували монархічні устрої країн-загарбниць і створили умови для проголошення незалежності України.
IV Універсалом від 22 січня 1918 р. було створено УНР (Українська Народна Республіка). А 1 листопада 1918 р. проголошено створення ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республіка).

Перебуваючи в складі СРСР, Україна формально зберігала (відповідно до Конституції СРСР) деякі права та ознаки суверенної держави, зокрема мала свою територію, органи державної влади й управління, бюджет, державний гімн, прапор тощо.
Але реальної влади, зокрема, – рішуче впливати на події, уряд держави не мав. Тільки в 1944 р. Україна отримала право на самостійну зовнішню діяльність.

А за рік Українська РСР стала одним із членів-засновників Організації Об’єднаних Націй, приблизно від цього часу почала брати більш-менш активну участь у діяльності різних міждержавних організацій.

16 липня 1990 р. Верховна Рада України прийняла документ надзвичайного історичного значення – «Декларацію про державний суверенітет України».

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України урочисто проголосила «Акт про незалежність України».
Як рівна серед рівних увійшла Україна до світового співтовариства, а в 1994 р. була включена до складу Ради Європи.
В нашій країні День відзначається згідно з Постановою Верховної Ради України (№ 2143-ХІІ, від 20.02.1992 р.) як державне загальнонародне свято. Є святковим неробочим днем (ст. 73 Кодексу законів про працю України).

 

Усього переглядів: 537