Скарби книгосховища

---
У відділі зберігання основного фонду живуть на бібліотечних стелажах книги, які, здається, там трохи сумують. Періодично їх потрібно витягувати на сонячне світло і з любов’ю перегортати ці безцінні скарби. Пропонуємо переглянути тематичні колекції з книжкового фонду нашої бібліотеки, замовити кілька книжок та влаштувати справжнє затишне читацьке гніздечко.


«Чотири Великих Творіння» китайської літератури


Скарби книгосховища


Китайська література - одна з найдавніших літератур в світі, яка несе на собі чіткий відбиток первозданної культури п'яти тисячоліть.
У числі її пам'яток виділяються кілька найбільш значущих творів, що вплинули на розвиток як самої китайської культури, так і на світову літературну традицію. Серед них - «Си да мин чжу» («Чотири Великих Творіння»), чотири великих романа, перекладені десятками мов світу.
«Троєцарствиє» (Саньго яньї) — XIV ст., «Річкові заплави» (Шуй ху чжуань) — XIV ст., «Подорож на Захід» (Си ю цзи) — XVI ст., «Сон у червоному теремі» (Хун лоу мэн) — XVIII ст.

До створення «Сну в червоному теремі» четвертим великим романом вважалися «Квіти сливи в золотій вазі».
Без цих самобутніх творів неможливо уявити китайську духовну культуру.

Вони дотепер користуються великою популярністю як у Китаї, так і за кордоном, регулярно перевидаються, за їх мотивами ставлять театральні постановки, знімають фільми і навіть мультфільми. І кожен ерудит або просто поціновувач літератури, маючи бажання, зможе ознайомитися з ними в стінах нашої бібліотеки і потім похвалитися знанням захоплюючих історій, описаних в цих виняткових романах.


Переглянути повніше

 

Усього переглядів: 229