Тиждень цифрової грамотності

---
Тиждень цифрової грамотності


Що таке All Digital Week?
Європейський тиждень цифрової грамотності All Digital Week 2021 — це щорічна освітня кампанія, що проводиться у країнах Європи. У 2021 році Міністерство цифрової трансформації України долучилося до ініціативи та разом з партнерами влаштовує насичену освітню програму.

Щорічна інформаційна кампанія, яка проводиться з метою розвитку у людей цифрових навичок. У 2021 році Міністерство цифрової трансформації України разом з партнерами долучається до цієї ініціативи й впроваджує комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності в рамках національного проєкту Дія.Цифрова освіта.
Обласна бібліотека приєдналася до кампанії https://alldigitalweek.eu/event-2021/digital-non-stop// і пропонує «Цифровий нон-стоп» для всіх бажаючих.

Протягом тижня з 22 по 28 (крім п’ятниці) у просторих залах бібліотеки разом із досвідченими тренерами буде проведена освітня кампанія з цифрової грамотності для широких верств населення. Кожен бажаючий протягом тижня (окрім п'ятниці) зможе пройти навчання на платформі «Дія. Цифрова освіта» https://osvita.diia.gov.ua/ за різноманітною тематикою: базові цифрові навички, цифрова грамотність для вчителів, серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», онлайн-сервіси для вчителів, оплата комуналки онлайн та інші.

Навчання з цифрової грамотності доступне у відділах за такими адресами:

вул. Ю. Савченка, 10
- Електронна читальна зала
- РТЦ
- Відділ наукової інформації і бібліографії
пр. Д. Яворницького, 18
- Патентно-технічний відділ
вул. Байкальська, 78
- Відділ абонемента

Україні стартує Європейський тиждень цифрової грамотності — Мінцифра запрошує долучитися 22 березня 2021 року стартує Європейський тиждень цифрової грамотності.

Міністерство цифрової трансформації України планує провести масштабну комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності.

Що таке Європейський тиждень цифрової грамотності?
Це щорічна кампанія, яка проводиться з метою нади хнути та навчити людей цифрових навичок. Проводиться у коворкінгах, громадських центрах, школах, університетах, бібліотеках та інших місцях освіти по всій Європі. За 2010-2020 роки до Європейського тижня цифрової грамотності долучились понад 1 300 000 учасників.

Чому тиждень цифрової грамотності на часі?
42% громадян ЄС не мають базових цифрових навичок.

В Україні, за даними 2019 року, не володіють базовими цифровими навичками ще більше громадян — 53%. В той час як цифрова грамотність так само важлива сьогодні, як вміння писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, а й конкурентоспроможність кожного громадянина, вміння опиратися фейкам та дбати про свої дані онлайн.

Коли?
22 - 28 березня 2021
Що планує Мінцифра в Україні?
Мінцифра об’єднує представників держави, бізнесу та громадян у рамках ініціативи та сформувати широке коло партнерів, щоб ініціатива стала помітною. Зокрема, провести масштабну комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності в рамках національного проєкту
Дія.Цифрова освіта.

Чотири основні теми цьогорічної кампанії:
1. Базові цифрові навички та медіаграмотність
2. Кодування, STE(A)M та штучний інтелект
3. Просунуті цифрові навички та працевлаштування
4. Цифрова культурна спадщина

Ініціативна команда
Валерія Іонан
Тетяна Нанаєва
Антоніна Букач
Аліна Севастюк
Олена Чайковська
Марина Толмач
Сергій Бронін
Світлана Шитікова

Інформацію про активності в рамках Європейського тижня цифрової грамотності можна буде відслідковувати в соцмережах за хештегами
#AllDigitalWeek2021 та #AllDigitalWeekUkraine.
Фейсбук-івент з усіма активностями Мінцифри та партнерів (буде доповнюватися): https://cutt.ly/nzMjCKJ
Офіційний сайт Європейського тижня цифрової грамотності, де зручно переглянути всі українські та іноземні події: https://alldigitalweek.eu

dobrki-seralv-open-pack.pdf [59.13 Kb] (викачано: 0)

 

Усього переглядів: 116