Магія української вишивки

---
Старовинна вишивка Придніпров’я


Магія української вишивки

У День вишиванки в ефірі Українського радіо Дніпро прозвучала радіопередача за публікаціями на порталі «ДніпроКультура» про історію вишивки нашого краю.

День вишиванки - це свято, до якого може долучитися кожен. Треба лише одягти вишиванку. Ту, яка зберігає тепло дорогих рук або ту, яка нагадує незабутню подорож... Історія вишивки нашого краю, орнаменти якої збережені і збагачені не одним поколінням вишивальниць-майстринь, радують душу і милують зір. Про виникнення різних технік вишивки на території сучасної Дніпропетровщини розповіла радіослухачам головна бібліотекарка ДОУНБ Тетяна Глоба. З розкопок скіфських курганів, які проводились на території Дніпропетровської області, збереглися зображення одягу і його декоративного оздоблення ще IV–ІІІ ст. до н.е. З найдорожчих привозних тканин: парчі, тафти, сукна, шовку, із золотим та срібним шиттям був святковий одяг заможних козаків. Стародавні зразки вишивки дійшли до нашого часу з церковного начиння. Етнограф В.О. Бабенко на початку ХХ ст. зафіксував техніки вишивки українського народного вбрання на Катеринославщині. Своєрідністю крою і вишивки відрізнялись лоцманські, чумацькі сорочки. У старовинних вишивках технологія «хрестикування» була допоміжною, неосновною. Вишивка хрестиком «пішла в народ» разом із парфумами і дешевим милом француза Генріха Брокара.

Про магію вишивки Придніпров’я читайте на порталі «ДніпроКультура» та слухайте в ефірі:



https://www.youtube.com/watch?v=SA1JuEzNvao&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2kqcxiasNUOHwePIuBwV4-WPyn2w5HJgvX6Fm4pQk_U9lN-Jcjz9ZmABU

Магія вишивки Придніпров‘я. Частина перша. Розмаїття на полотні
https://www.dnipro.libr.dp.ua/vishivka_texnika_uzori

Магія вишивки Придніпров’я. Частина друга. Веселкові рушники
https://www.dnipro.libr.dp.ua/Vishivka_rushniki_ornamenti

 

Усього переглядів: 561