«Європа: знана і незнана» - на сторінках книг

---
Стара-добра Європа. Здається, ми знаємо про неї якщо не все, то багато що. Але з її країнами пов’язані по-справжньому дивовижні факти, про які відомо далеко не всім…


«Європа: знана і незнана» - на сторінках книг

Валовая Татьяна. Искушение Европы. Исторические профили. - М., 2012. - 576 с.
У цій книзі шістнадцять портретів історичних персонажів. Королі, лицарі і прекрасні дами, гуманісти, полководці, реформатори жили в різний час і в різних куточках Європи. Всі вони не просто яскраві, неординарні особистості з дивовижними долями. Всі вони творили історію, і жінки керувалися примхами сердець не більше, ніж чоловіки. Навіть самі навіжені і чарівні кокетки в справах держави слідували голосу розуму. Вирішуючи долю Європи, вони, хоча і діти свого часу, були справжніми європейцями, романтиками, зачарованими великою ідеєю європейської єдності.


Кріль Михайло. Історія країн Центрально-Східної Європи (кінець ХХ- початок ХХІ ст.) : навч. посібник. - К. : Знання, 2008. - 284 с.
У навчальному посібнику подано стислі нариси про країни Центрально-Східної Європи від останнього десятиліття XX ст. донині. Висвітлено найважливіші проблеми, загальні закономірності та специфічні особливості їх державно-політичного розвитку, соціально-економічних змін, культури, основні напрями зовнішньої політики. Значну увагу приділено причинам ліквідації авторитарних і тоталітарних структур влади. Розглянуто актуальні проблеми, пов'язані зі становленням і розвитком державності народів, які її не мали або втратили з розвитком історичних подій.Дейвіс Норман Європа. Історія / Перекл. з англ. П. Таращук. - К. : Основи, 2000. - 1463 с. - (Світовий бестселер).
Книга видатного англійського історика, професора Університету Лондона і нашого сучасника Нормана Дейвіса — водночас і стислий, майже конспективний курс європейської історії, і неоціненний, багатий тезаурус розмаїтих культурно-історичних знань. Це широке історичне панно, інкрустоване коштовними мініатюрами, захопить і зацікавить кожного, хто не байдужий до історії.
Автор підійшов до написання свого 1500-сторінкового шедевру як до створення масштабного захопливого фільму. А саме — поєднав загальні плани (перекази найважливіших історичних подій) із деталями (вставками літературних замальовок, анекдотів, маловідомих фактів). Надзвичайна ерудиція, літературний хист та почуття гумору Нормана Дейвіса зробили свою справу. Саме тому на сторінках його книги сухі історичні постаті перетворюються на живих людей, разом із якими читач переживає буремні події європейського минулого — прадавні й новітні, героїчні й ганебні, смішні й шокуючі.Кононенко, Віталій. Загадковий світ мистецтва. Нариси з історії західноєвропейського. - К. : Мистецтво, 2016.
Книга присвячена творчості найвидатніших живописців Західної Європи від доби Відродження до початку ХХ століття. Розкрито зміст і мистецьку значущість полотен Боттічеллі й Тіціана, Дюрера і Рембрандта, Сезанна і Ван Ґога та інших великих майстрів пензля. Простежено шляхи розвитку й основні напрямки західноєвропейського живопису.

Повніше: https://www.libr.dp.ua/?do=virtshow&id=70&idp=1

 

Усього переглядів: 318