Світ захоплень

Подорожі


Український туризм
 

Детальніше ознайомитися з цією книгою можна в у відділі абонемента за адресою: вул. Байкальська, 78.

908(477)(036)
М 18
Маленков, Роман.
Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні[Текст] : путівник / Р. Маленков ; наук. ред. А. Кобилянський. - Київ : Комора, 2021. - 240 с. : фот. кольор.

Історія України бурхлива і насичена, а природа - справді унікальна, тож не дивно, що тут е багато привабливих і цікавих туристичних об’єктів. Але які з них варто побачити насамперед?

Без перебільшення найвідоміший замок України розташо­ваний у Кам’янці-Подільському. Це візуальний еталон україн­ських замків — його бачив майже кожен українець або наживо, або На світлинах в інтернеті. А той, хто хоч раз бачив замок в інтернеті, мріє побачити наживо, тому в Кам’янець-Подільський їдуть сотні тисяч туристів.
Кам’янець-Подільський — це не просто старий замок — це ще й острів Старого міста, повністю обнесений мурами та баштами. А навколо природ­на краса — стрімкі вапнякові скелі-стінки, які подекуди сягають 50 метрів у висоту. Каньйон річки Смотрич неймовірно меандрує (звивається) у цій місцевості, а через саму річку перекинуто пішохідні містки, часто дерев’яні й дуже колоритні. Й усе це най­краще розглядати тоді, коли на деревах немає листя, а бур’яни сплять: пізньої осені або ранньої весни. Тоді очам відкриваються казкові краєвиди. І навіть якщо ви неодноразово бували у Кам`янці, обов’язково спустіться у каньйон без листя: прямовисні скелі нескінченні потужні мури — українські, польські, турецькі, вірменські, російські, неймовірні і непомітні влітку, серед чагарів башти і башточки, які не одне століття захищали Кам’янець від загарбників. Фортифікаційний культурний ландшафт. І саме    цей ландшафт перебуває у Попередньому списку Юнеско. Його, зробили претендентом на вступ у 1989 році під номером 670.



Історія Кам’янця-Подільського почалася ще в давньоруський період, але ніяких чітких дат дослідники не дають. Одні вважають з приходом князів литовсько-руського походження (1362 р.) Камянець ділився на замок і місто із окремими фортифікаціями. У 1434 р. Кам`янець перейшов під владу польського короля. Замок мав неправильну чотирикутну форму із мурами і 11 високих башт. Кам`янець важався неприступним але його все-таки взяли турки 1672 року, 27 років місто було під владою Османської імперії.
У Кам`янці споконвіку співіснували три громади польська, руська (українська) і вірменська, кожна мала свій ринок, площу. Після останнього поділу Польщі Кам`янець захопили росіяни, які почали розширювати територію міста, створивши ділянку Новий План і з`єднавши її мостом зі Старим Містом. Кам`янець став центром Подільської губернії. Нині Кам`янець-Подільський розбудовується,реконструюється, реставрується. Разом із історичним центром міста входить до історико-культурного заповідника.