Світ захоплень

Подорожі


Український туризм
 

Детальніше ознайомитися з цією книгою можна у відділі документів з питань мистецтва за адресою: пр. Д. Яворницького, 18

 Книга Заслуженого працівника культури України Лідії ОРЕЛ «Україна на схилах Дніпра» містить відомості з історії створення Національного музею народної архітектури та побуту України. Подано короткі характеристики україн­ських історичних, етнічних та етнографічних земель, зокрема тих областей, з яких перевезено до національного скансену архітектурні пам'ятки.

Видання створено із залученням архівних та експедиційних матеріалів наукових працівників музею. Авторка, одна з чільних фундаторів Національного музею народної архітектури та побуту України, знайомить чи­тачів із типовими традиційними пам'ятками різних історичних земель у їхньому природньому середовищі. Подано відомості про народні обряди та свята. Видання містить також добірку обрядових пісень з нотами, які звучать на музейних святах з 1976 року, інші додатки. 

Національний музей народної архітектури та побуту України розташо­ваний на мальовничих наддніпрянських пагорбах, де відчуваєш подих України-Русі - на краю прадавнього Голосіївського лісу, поблизу села Пирогів. Тут збереглися давні літописні урочища - Феофанія, Пирогів, Китаїв, Церковщина, Городище, Хотів, Ярівці, Солов'їне, Дьогтярне, Литвинове, Фіалкове, які тяжіють до літописної річки Віти. Згідно з дослі­дженнями науковців, саме тут містилися давня церква і печери, давніші за Києво-Печерську лавру. Музейний комплекс увібрав у себе мальов­ниче довкілля - ліси, узлісся, розлогі долини, байраки, ставки і давні кургани, пам'ятки археології палеоліту, трипільської, зарубинецької й давньоруської доби. 

 

Село! І серце одпочине, 
Село на нашій Україні –
Неначе писанка, село,
Зеленим гаєм' поросло.
Цвітуть сади; біліють хати,
А на горі стоять палати,
Неначе диво. А кругом
Широколистії тополі, 
А там і гай, і ліс, і поле, 
і сині гори за Дніпром.
Сам Бог витає над селом.
                        Тарас Шевченко